Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Pokaż się w internecie i przyciągnij nowych klientów
Praca nad pozycjonowaniem strony internetowej jest bardzo ważna. Chodzi oczywiście o widoczność strony w wynikach wyszukiwania, ale też o to, jak użytkownicy odbierają tę konkretną stronę.
Czy budzi ich zaufanie, działa poprawnie?
W WebWave masz ogromne możliwości dostosowywania swojej strony do potrzeb wyszukiwarek internetowych. Żeby zrobić to skutecznie przygotowaliśmy techniczny poradnik dotyczący rzeczy, które musisz zrobić, żeby zacząć pracę nad pozycjonowaniem swojej strony
Oczywiście: pozycjonowanie stron jest procesem i nie może być zrobione raz. Musisz jednak zrobić kilka rzeczy, które pozwolą robotom wyszukiwarek dostrzec Twoją stronę i zacząć ją podsuwać użytkownikom w odpowiedzi na konkretne zapytania.
Dzięki tym poradnikom dowiesz się dokładnie, co musisz zrobić, żeby Twoja strona wyświetlała się w wynikach wyszukiwania i znaleźli ją tam użytkownicy.
Jednak zanim dasz znać robotom wyszukiwarki Google, że Twoja strona jest już gotowa i mogą ją indeksować, musisz zrobić kilka rzeczy.
Najważniejsze z nich to dobry dobór słów kluczowych, umieszczenie ich w zrozumiały (też dla użytkowników!) sposób na stronie i praca nad nagłówkami.
Dodatkowy krok dotyczy stron firm, które mają konkretną siedzibę, czyli dodanie strony do Google Moja Firma (a przez to – do Google Maps; to ważne z perspektywy pozycjonowania lokalnego).
Pamiętaj, że działania związane z domenami najlepiej wykonywać po włączeniu Pakietu Premium i podłączeniu własnej domeny! Zanim się za to zabierzesz, koniecznie przeczytaj artykuł o tym, jak działają i czym są domeny.
Znajdź słowa kluczowe dla strony www
Uzupełnij metatagi – tytuł i opis strony www
Uzupełnij i dopracuj nagłówki (H1, H2, H3) w treści strony www
Dodaj opisy alternatywne zdjęć
Zadbaj o przekierowanie 301 dla strony głównej
Ustal adres kanoniczny (główny) swojej strony internetowej
Dodaj stronę do Google Moja Firma (dla firm działających lokalnie)
Uf, dużo tego na początek!
Musisz jednak pamiętać o kilku rzeczach: od momentu zgłoszenia strony do indeksowania, do jej faktycznego zaindeksowania mija trochę czasu – od kilku dni do kilku tygodni. Dlatego gdy chcesz zgłosić stronę do indeksowania, najlepiej będzie jeśli zrobisz to już po zrobieniu najważniejszych rzeczy związanych z SEO Twojej strony.
Zgłoszenie strony do Google Search Console jest ważne z kilku powodów.
Przede wszystkim – roboty wyszukiwarek dostają sygnał, że Twoja strona jest gotowa do zaindeksowania, czyli sprawdzenia pod kątem przydatności dla użytkowników. Innymi słowy: że można ją polecać w wynikach wyszukiwania.
Dlatego KLUCZOWE jest zgłoszenie strony do zindeksowania.
Jednak żeby pójść o krok dalej, warto zgłosić stronę do Google Search Console.
Jednak samo korzystanie z tego narzędzia daje dużo więcej możliwości. Poza informacjami o skuteczności strony (które z czasem spłyną i pokażą Ci, w odpowiedzi na jakie frazy Twoja strona pojawia się w wynikach wyszukiwania) masz wgląd w stan strony (w oczach Google).
Wszelkie informacje o błędach czy kłopotach z wyświetlaniem strony na urządzeniach mobilnych są bardzo istotne zarówno z perspektywy algorytmów, jak i użytkowników. Jeśli jakieś błędy zauważysz – warto je poprawić i dopracować (!).
Poza Google Search Console warto zadbać o dane strukturalne na swojej stronie. Pomogą one zrozumieć wyszukiwarkom o co chodzi na Twojej stronie :).
Zgłoś swoją stronę do wyszukiwarki Google (dodawanie strony do indeksowania)
Dodaj stronę do Google Search Console
Dodaj do swojej strony dane strukturalne i opisy rozszerzone
Gdy Twoja strona jest już gotowa i zaindeksowana, warto zadbać o kilka innych rzeczy, które pozytywnie wpływają na dobry user experience.
Do oceny tego, jak idzie Ci pozycjonowanie strony warto mieć jakieś dane. Statystyki lub coś w tym stylu.
Do każdej strony w WebWave dodasz bez kłopotu wiele narzędzi mierzących ruch i jego jakość. Te dane powiedzą Ci, jak idzie Ci pozycjonowanie Twojej strony, czy ruch organiczny (bezpłatny) jest OK, a może Twoja strona zdobywa ruch głównie z mediów społecznościowych?
Podstawowe i najważniejsze statystyki znajdziesz w kreatorze. Więcej o ruchu na swojej stronie dowiesz się między innymi z Google Analytics.
Innymi rzeczami, nad którymi warto popracować, jest ogólny wygląd strony, który pomaga w budowaniu marki, ale też ma pewien wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.
Chodzi oczywiście o rzeczy takie jak dodawanie ikony Favicon czy przyśpieszenie ładowania strony.
Do tego narzędzia typu Facebook Debuger pomogą Ci w publikowaniu treści w mediach społecznościowych (a dokładniej: na Facebooku).
Sprawdź podstawowe statystyki ruchu na swojej stronie
Śledź zaawansowane statystyki (dodaj Google Analytics do swojej strony)
Dodaj do swojej strony ikonę Favicon
Jak korzystać z narzędzia Facebook Debugger
Przyśpiesz ładowanie swojej strony internetowej (optymalizacja obrazów)
Jak wspomniałem, pozycjonowanie stron to baaaaaaardzo obszerny temat. Dlatego – poza kwestiami technicznymi, warto ogarniać chociaż podstawowe rzeczy związane z rozumieniem SEO. Bo zrozumienie idei stojącej za pozycjonowaniem stron internetowych pomaga robić to… lepiej.
Tak po prostu.
Z punktu widzenia SEO ważna jest dobrej jakości treść. Mogą to być teksty na stronie lub grafiki. Ważne jest to, żeby roboty wyszukiwarek rozumiały, o czym jest konkretny tekst. Nawet najbardziej wyczerpujący artykuł, który skupia się wyłącznie na kilku wyrażeniach, w pewnym momencie będzie męczący.
Dlatego warto używać synonimów lub pogłębiać sam artykuł przez odnoszenie się do innych tematów. Pomogą Ci w tym bardzo tak zwane LSI keywords. Dzięki nim nie tylko łatwiej będzie Ci tworzyć fajne treści, ale też będą one „ciekawsze” z perspektywy wyszukiwarek i ich algorytmów.
Do tego dobre treści pomogą Ci w stworzeniu struktury linków wewnętrznych, nazywanej czasem cornerstone content.
Nie do końca i o tym warto pamiętać.
Owszem: istnieje związek między nazwą domeny a pozycją strony w wynikach wyszukiwania, jednak jest on o wiele bardziej złożony niż tylko „słowa kluczowe w nazwie domeny”.
Dużo istotniejsze wydaje się zadbanie o dobrą strukturę linków wewnętrznych (czyli o tak zwane slugi) czy dopilnowanie przejrzystości mapy strony.
Jest sporo tematów, które dotyczą mniej lub bardziej bezpośrednio pozycjonowania strony. W praktyce wszystko, co dotyczy stron internetowych ma taki wpływ.
Jednak wokół tego, jaki to jest wpływ narosło wiele mitów. Dobrą odtrutką na wiele tych przeinaczeń jest przeczytanie (na przykład) oficjalnego dokumentu Google: Search Quality Rater Guidelines (obszerne omówienie jest na naszym blogu).
Mówią o SEO trudno nie mówić o trendach czy o wpływie wyglądu strony (web designu) na jej skuteczność. Na naszym blogu sporo miejsca poświęcamy też wpływowi, jaki ma zachowanie użytkowników na stronie na jej pozycję: kwestiom związanym z bounce rate oraz dwell time, wpływowi certyfikatu SSL, czy czemuś tak prozaicznemu, jak szybkości strony.
Poza tym dowiesz się, jakie są różnice między praktykami black a white hat SEO, tym, czym jest SEO, SEM i PPC oraz jak ważne jest tak zwane „pozycjonowanie lokalne”.
Poza obszerną bazą wiedzy i informacjami na blogu, możesz nauczyć się pozycjonowania stron podczas darmowego webinaru z pozycjonowania stron. Ruszamy w każdy czwartek o 13.00.
W ciągu godziny dowiesz się, jak zacząć przygodę z pozycjonowaniem!
Nie chcesz czekać? Zobacz nagranie webinaru z początku stycznia 2019 roku!
Google Search Console
Bing Webmaster Tools
Edycja pliku Robots.txt
Dane strukturalne
Strona błędu 404
Przekierowanie 301 - domena główna
Jak znaleźć słowa kluczowe dla strony www
Tworzenie własnych linków przyjaznych wyszukiwarce
Dodanie ikony strony (Favicon)
Meta tagi - tytuł i opis strony
Analiza SEO swojej strony
Nagłówki H1, H2 i H3 w treści strony www
Wgrywanie własnej miniatury
Dodawanie tekstu alternatywnego do zdjęcia.
Google Analytics
Facebook Piksel
Statystyki
Plik ads.txt
Jak dodać firmę do Google Maps i Google Moja Firma?
Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Pomoc.
Firma.