Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Pomoc.
Firma.
Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Meta tagi to znaczniki opisujące zawartość strony www, które wyświetlają się w wynikach wyszukiwania.
Są bardzo ważne dla użytkowników i algorytmów wyszukiwarek internetowych.
Z punktu widzenia SEO istnieją dwa najważniejsze meta tagi, na które musisz zwrócić uwagę: meta tytuł i meta opis.
W tym poradniku dowiesz się jak wykorzystać meta tagi na stronie, gdzie je dodać i dlaczego warto wpleść w nie właściwe słowa kluczowe, które pomogą Twojej stronie pojawić się jeszcze wyżej w wynikach wyszukiwania.
Dobrze skomponowane meta tagi są bardzo ważne ze względu na poprawę CTR, czyli współczynnika kliknięć (ang. click-through-rate).
Jest on coraz ważniejszym wskaźnikiem dla algorytmów wyszukiwarek, takich jak chociażby sztuczna inteligencja Google, czyli RankBrain.
Innymi słowy im wyższy CTR, tym lepiej dla strony.
Razem z dwell time dają wyszukiwarkom istotne informacje na temat tego, czy strona spełnia oczekiwania użytkowników; im lepiej spełnia te oczekiwania i odpowiada na pytania zadawane w wyszukiwarce, tym wyższa pozycja konkretnej strony.
Więcej na temat pozycjonowania oraz wpływu meta tagów na pozycję strony znajdziesz w obszernym poradniku SEO.
Meta tag tytuł podstrony (nazywany też meta tytułem) powinien w jednym zdaniu opisywać to, czego dotyczy dana strona.
Warto wpleść w niego kilka rzeczy takich jak nazwę podstrony, najważniejsze słowo kluczowe (a zarazem: temat tej konkretnej podstrony) oraz konkretną treść, która będzie atrakcyjna dla użytkowników.
Objętość meta tytułu nie powinna przekraczać 60-70 znaków. Dzięki takiej objętości będzie on dobrze wyświetlał się w wynikach wyszukiwania (nie pojawi się w nich wielokropek, który sygnalizuje niedokończone zdanie; użytkownicy lubią wiedzieć od początku, o czym jest strona).
Meta tytuł jest też bardzo istotny z perspektywy pozycjonowania lokalnego (local SEO).
Na przykład prowadzisz w Warszawie szkołę nurkowania, w tytule podstrony powinieneś wpisać coś w stylu "Szkoła nurkowania Warszawa. Nauka nurkowania z akwalungiem".
Tytuł podstrony wyświetlany jest też jako nazwa zakładki w przeglądarce internetowej.
Meta tag tytuł wyświetla się również jako nagłówek w wynikach wyszukiwania w wyszukiwarkach internetowych takich jak Google
Meta tag to opis podstrony, nazywany często meta opisem.
W szerszy sposób opisuje to, czego dotyczy strona. Możesz w niej poinformować użytkowników o temacie konkretnej podstrony www i zwrócić ich uwagę na to, jakie korzyści oferuje.
Mimo tego, że meta opis jest bardziej dla użytkowników niż robotów wyszukiwarek, warto umieścić w nim opis nawiązujący do tematyki podstrony, a przez to zawierający wybrane frazy.
Meta opis pomaga użytkownikom ocenić, czy warto wejść na tę konkretną stronę.
Aby ustawić meta tagi, kliknij "SEO" w zakładce "Ustawienia".
W ustawieniach tych zmienisz meta tytuł i meta opis każdej podstrony zrobionej w WebWave.
Jeśli tego nie zrobisz, kreator automatycznie wygeneruje meta tytuł i meta opis, jednak może być on niezgodny z Twoimi oczekiwaniami.
Oczywiście lepiej będzie, jeśli każda podstrona i aktualność będzie miała swój własny tytuł i opis. Ustawisz je dla każdej podstrony osobno we właściwościach podstrony:
Dla każdej z podstron możesz również dodawać meta tagi bezpośrednio z panelu "Zarządzanie podstronami". Ta sama zasada dotyczy dodawania meta tagów i meta opisów w każdym artykule.
krok 1:
Krok 2:
Krok 3: