WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

27 października 2014

Przekierowanie 301 – domena główna 

Domena główna umożliwia ustawienie przekierowania 301 z dodatkowych adresów URL Twojej strony www na adres główny.

Wybranie domeny głównej ma bardzo duży wpływ na pozycję Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Google. 

W tym poradniku dowiesz się jak zrobić stronę internetową z automatycznym przekierowaniem 301.

Dowiedz się więcej o pozycjonowaniu stron internetowych.

 

Wprowadzenie

Wpływ domeny głównej na SEO

Jak ustawić domenę główną?

W czym pomaga Ci WebWave CMS?

 

Wprowadzenie

Jeśli podpiąłeś domenę do swojej strony www, zapewne zauważyłeś, że strona wyświetla się w sieci zarówno pod adresem http://twojadres.webwavecms.com, jak i http://twojadres.pl.

Jeśli chcesz, żeby użytkownicy byli automatycznie przekierowywani na wybrany przez Ciebie adres (kanoniczny), wybierz go jako domenę główną.

WebWave ustawi dla pozostałych adresów przekierowanie 301 wskazujące na domenę główną. Dzięki temu adres w przeglądarce internetowej użytkownika Twojej strony będzie zawsze poprawny.

Ustawienie domeny głównej ma też bardzo duży wpływ na pozycję Twojej strony www w wynikach wyszukiwania Google.

Ustawiając domenę główną, konfigurujesz przekierowanie 301, dzięki czemu zwiększasz wartość (siłę) linków swojej strony.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat domen lub wpływu domeny na pozycję strony, koniecznie przeczytaj inne materiały na naszej stronie. 

 

Wpływ domeny głównej na pozycję strony

Jeśli strona www otwiera się pod wieloma adresami URL, wyszukiwarki internetowe (np. Google, Yahoo czy Bing) traktują treść znajdującą się pod poszczególnymi domenami jako osobne strony www.

Jest to podwójnie złe.

Przede wszystkim dlatego, że tzw. siła linków prowadzących do strony, autorytet domeny czy treści na stronie są rozproszone pomiędzy wiele adresów.

Po drugie wyszukiwarki traktują treść na takich stronach internetowych jako dublowaną i również osłabiają jej wartość. Może to prowadzić do obniżenia pozycji strony www w wynikach wyszukiwania.

Warto wspomnieć przy okazji duplikowania treści, że jest to problematyczne, ponieważ wyszukiwarki mogą uznać jeden z adresów za kanoniczny automatycznie, a przez to autorytet strony będzie niższy. 

Dlatego strona www powinna zawsze pokazywać się tylko pod jednym adresem URL. Pozostałe adresy powinny być przekierowane na adres główny poprzez przekierowanie 301, które oznacza "moved permanently", czyli trwale przeniesiony.

 

Jak ustawić przekierowanie 301 strony w WebWave?

Jeśli podłączyłeś już do swojej strony domenę (zobacz jak to zrobić) kliknij "Ustawienia adresu" w panelu webmastera obok swojej strony.

Na liście domen pokaże się adres Twojej strony www w subdomenie webwavecms.com oraz wszystkie domeny, które podpiąłeś do swojej strony internetowej. Wybierz tę, którą chcesz oznaczyć, jako domenę główną (kanoniczną). Dla pozostałych domen zostanie ustawione przekierowanie 301, wskazujące na domenę główną

W czym pomaga Ci kreator stron www WebWave CMS?

Aby ustawić przekierowanie 301 na stronie hostowanej, np. home.pl musisz stworzyć plik .htaccess i wgrać go do odpowiedniego katalogu. Brzmi prosto, dopóki nie spojrzysz, jak taki plik wygląda.

Przykładowy plik .htaccess może wyglądać tak:

 

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http://(www\.)?twojadomena\.pl [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^http://.*$
RewriteRule \.(jpe?g|gif|bmp|png)$ /obrazki/kradziez.png [L]

 

Optymalnie jest, jeśli Twoja strona www wyświetla się tylko pod jednym adresem. Z punktu widzenia wyszukiwarek internetowych adres www.twojastrona.pl oraz twojastrona.pl to dwa różne adresy. Musisz więc o tym wiedzieć i odpowiednio to skonfigurować.

Korzystając z kreatora stron www WebWave CMS, nie musisz się tym wszystkim przejmować. Wystarczy, że klikniesz jeden przycisk, a całe przekierowanie 301 zostanie poprawnie skonfigurowane.

Twoja strona internetowa będzie mogła cieszyć się wyższą pozycją w wynikach wyszukiwania, a Ty zaoszczędzisz mnóstwo czasu.