Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Google Search Console, znane wcześniej jako Google Webmaster Tools to darmowe narzędzie udostępniane przez Google, umożliwiające sprawdzenie statusu indeksowania witryny przez wyszukiwarkę Google oraz zoptymalizowanie widoczności strony. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak stworzyć stronę internetową z możliwością monitorowania jej w Google Search Console.

 

Jak dodać stronę do Google Search Console?

Jak dodać mapę witryny do Google Search Console?

 

 

 Jak dodać stronę do Google Search Console?

Aby skorzystać z Google Search Console, należy przede wszystkim utworzyć tam swoje konto i dodać do niego swoją stronę www. Aby zacząć korzystać z Google Webmaster Tools trzeba jeszcze zweryfikować swoją witrynę stworzoną w kreatorze stron www WebWave. W tym celu najlepiej jest użyć metody Tag HTML.

 

Skopiujmy więc nasz kod weryfikacyjny i wstawmy go do sekcji head naszej strony.

 

 

W tym celu należy otworzyć stronę w kreatorze i w zakładce "Ustawienia" wybrać opcję "Edytuj sekcję head":

 

 

W otwartym oknie należy wkleić kod weryfikacyjny pobrany z Google Webmaster Tools, potwierdzić zmiany i opublikować stronę www

 

 

Teraz wystarczy już tylko w Google Webmaster Tools kliknąć przycisk "weryfikuj".

 

 

Od teraz możesz już korzystać z narzędzi Google Webmaster Tools dla własnej strony www i sprawdzać jak zindeksował ją Google.

 

 

 Jak dodać mapę witryny do Google Search Console?

Aby ułatwić pracę Google Search Console, dobrze jest podać temu narzędziu adres do mapy witryny. Mapa witryny to plik zawierający listę stron internetowych w tej witrynie. Służy ona do poinformowania Google i innych wyszukiwarek o sposobie uporządkowania treści w witrynie. Roboty indeksujące wyszukiwarek (np. Googlebot) odczytują ten plik, by skuteczniej indeksować strony.

 

Każda strona stworzona w kreatorze stron www WebWave CMS posiada automatycznie generowaną i aktualizowaną przy każdej publikacji mapę witryny. Mapa ta znajduje się pod adresem /sitemap.xml, a więc jeśli Twoja strona ma adres http://twojastrona.pl to jej mapa będzie znajdowała się pod adresem http://twojastrona.pl/sitemap.xml.

 

Aby dodać mapę witryny zaloguj się do swojego Google Search Console i w panelu po lewej stronie wybierz Indeksowanie -> Mapa witryny

 

 

Następnie w prawym górnym rogu ekranu kliknij w przycisk dodaj/testuj mapę witryny. W otwartym popupie wpisz tylko sitemap.xml i kliknij Zgłoś mapę witryny.

 

 

Mapa witryny generowana przez WebWave CMS jest aktualizowana przy każdej publikacji strony. Dzięki temu robot Google będzie umieć lepiej rozpoznawać zmiany wprowadzane na stronie i szybciej wykryje nowe podstrony, jakie stworzysz w swojej witrynie.

Google Search Console - jak podłączyć?

30 września 2018

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

Porozmawiaj z nami na czacie.

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ