Pozycjonowanie stron internetowych

 Pozostałe artykuły

Zanim odpowiemy na to pytanie w pierwszej kolejności, należy zrozumieć, dlaczego wybranie jednej z dwóch dostępnych opcji jest niezbędne.

 

Po pierwsze należy wiedzieć, że kupując dowolną domenę, tak naprawdę kupujemy jej dwie wersje: www.mojadomena.pl i mojadomena.pl. Co za tym idzie nasza strona może być wyświetlana pod adresem www.mojadomena.pl, a także pod adresem mojadomena.pl. Mała różnica? Dla użytkownika może i tak. Dla Google jednak różnica jest znacząca i powodująca duży problem. Zdaniem najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie strony www.mojadomena.pl i mojadomena.pl to dwie oddzielne strony internetowe. Co to oznacza? Tyle że jeśli na obu tych stronach jest dokładnie ta sama zawartość (a przecież jest, bo chcemy mieć jedną stronę pod tym adresem) to Google odbiera takie treści  jako "duplicate content" (zdublowana zawartość) - co jest jednym z najcięższych grzechów, których Google nie wybacza. Karą najczęściej jest znaczne obniżenie jakości naszej strony i spadek jej pozycji w wyszukiwarce.

 

Jak tego uniknąć? W normalnych warunkach należy otworzyć plik .htaccess i tworzyć linie kodu z przekierowaniami 301... Na szczęście korzystając z kreatora stron www WebWave CMS, wystarczy dodać domenę do swojej strony (więcej na ten temat można przeczytać tutaj) i wybrać jedną z opcji (z www lub bez) jako domenę główną. WebWave sam automatycznie utworzy wszystkie niezbędne przekierowania 301. Dzięki temu użytkownicy wpisujący twoją domenę z www lub bez zostaną przekierowani na jedną z wersji domeny, którą wybierzesz, a Google nie odbierze tego jako zdublowanej zawartości.

 

Teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który zapis domeny wybrać jako główny. Z technicznego punktu widzenia, gdy przekierowanie 301 działa poprawnie to nie ma między nimi różnicy. I tak naprawdę wybór zależy od widzimisię webmastera. Trzeba jednak pomyśleć o użytkownikach naszej strony i o tym, co dla nich będzie wygodniejsze. Zapis bez "www" jest krótszy i co za tym idzie łatwiej go zapamiętać, łatwiej wkomponować go w grafikę itd. Co stoi zatem za wyborem zapisu z "www"? Chyba jedynie poziom wyedukowania grupy odbiorców naszej strony. Jeśli naszą stronę kierujemy do osób, które są słabo lub wręcz wcale nie wyedukowane w dziedzinie komputerów to dla takich ludzi "www" na początku strony jest oczywistością - wtedy warto zdecydować się na zapis www.mojadomena.pl.

 

My wybieramy zapis bez www i korzystamy z przekierowań 301 automatycznie stworzonych przez WebWave. Dlatego wpisując w przeglądarkę www.webwavecms.com wejdziesz na naszą stronę a w pasku przeglądarki pojawi się nasza domena bez www.

Adres strony z www czy bez

Więcej o:

Pozycjonowanie strony - SEO

Bezpłatne szkolenia on-line

Co tydzień organizujemy bezpłatne szkolenia on-line dotyczące pozycjonowania stron www oraz SEO - dowiedz się więcej

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj