Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Zanim odpowiemy na to pytanie w pierwszej kolejności, należy zrozumieć, dlaczego wybranie jednej z dwóch dostępnych opcji jest niezbędne. Przeczytaj poradnik jak stworzyć stronę internetową i jaki adres dla niej wybrać.

 

Po pierwsze należy wiedzieć, że kupując dowolną domenę, tak naprawdę kupujemy jej dwie wersje: www.mojadomena.pl i mojadomena.pl. Co za tym idzie nasza strona może być wyświetlana pod adresem www.mojadomena.pl, a także pod adresem mojadomena.pl. Mała różnica? Dla użytkownika może i tak. Dla Google jednak różnica jest znacząca i powodująca duży problem. Zdaniem najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej na świecie strony www.mojadomena.pl i mojadomena.pl to dwie oddzielne strony internetowe. Co to oznacza? Tyle że jeśli na obu tych stronach jest dokładnie ta sama zawartość (a przecież jest, bo chcemy mieć jedną stronę pod tym adresem) to Google odbiera takie treści  jako "duplicate content" (zdublowana zawartość) - co jest jednym z najcięższych grzechów, których Google nie wybacza. Karą najczęściej jest znaczne obniżenie jakości naszej strony i spadek jej pozycji w wyszukiwarce.

 

Jak tego uniknąć? W normalnych warunkach należy otworzyć plik .htaccess i tworzyć linie kodu z przekierowaniami 301... Na szczęście korzystając z kreatora stron www WebWave CMS, wystarczy dodać domenę do swojej strony (więcej na ten temat można przeczytać tutaj) i wybrać jedną z opcji (z www lub bez) jako domenę główną. WebWave sam automatycznie utworzy wszystkie niezbędne przekierowania 301. Dzięki temu użytkownicy wpisujący twoją domenę z www lub bez zostaną przekierowani na jedną z wersji domeny, którą wybierzesz, a Google nie odbierze tego jako zdublowanej zawartości.

 

Teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie, który zapis domeny wybrać jako główny. Z technicznego punktu widzenia, gdy przekierowanie 301 działa poprawnie to nie ma między nimi różnicy. I tak naprawdę wybór zależy od widzimisię webmastera. Trzeba jednak pomyśleć o użytkownikach naszej strony i o tym, co dla nich będzie wygodniejsze. Zapis bez "www" jest krótszy i co za tym idzie łatwiej go zapamiętać, łatwiej wkomponować go w grafikę itd. Co stoi zatem za wyborem zapisu z "www"? Chyba jedynie poziom wyedukowania grupy odbiorców naszej strony. Jeśli naszą stronę kierujemy do osób, które są słabo lub wręcz wcale nie wyedukowane w dziedzinie komputerów to dla takich ludzi "www" na początku strony jest oczywistością - wtedy warto zdecydować się na zapis www.mojadomena.pl.

 

My wybieramy zapis bez www i korzystamy z przekierowań 301 automatycznie stworzonych przez WebWave. Dlatego wpisując w przeglądarkę www.webwavecms.com wejdziesz na naszą stronę a w pasku przeglądarki pojawi się nasza domena bez www.

Adres strony z www czy bez?

26 stycznia 2016

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

Porozmawiaj z nami na czacie.

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ