Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Dodając tekst alternatywny do zdjęć, pomagasz wyszukiwarkom zrozumieć, co znajduje się na zdjęciach i grafikach, które masz na stronie.

Jest to jeden z istotnych elementów procesu optymalizacji obrazów.

Dodawanie opisów alternatywnych obrazów jest bardzo istotne też z perspektywy pozycjonowania stron internetowych, ponieważ pozwala wyszukiwarkom zrozumieć "semantykę" strony, a przez to: wyświetlać ją wyżej w wynikach wyszukiwania. 

Opisy alternatywne obrazów mogą zawierać również słowa kluczowe i nie będzie to uznane za keyword stuffing (upychanie słów kluczowych) z prostego powodu: skoro dodajesz grafiki do strony o określonej tematyce, to nawiązują one znaczeniem do tekstu i tematu, więc dodanie wybranych słów kluczowych informuje zarazem wyszukiwarki o tym, co jest na obrazku. 

Dodanie opisów alternatywnych na stronach zrobionych w kreatorze stron www WebWave jest bardzo proste! 

Z tego poradnika dowiesz się jak zrobić stronę internetową z obrazkami posiadającymi atrybut alt (czyli opisy alternatywne)

O tym jak ważne są opisy alternatywne z perspektywy pozycjonowania stron i jak działa samo pozycjonowanie dowiesz się z naszego obszernego poradnika

Zadbaj również o to, żeby kolejne 

 

Jak dodać opisy alternatywne do obrazków na stronie

Żeby to zrobić, zaznacz zdjęcie i w bocznym panelu edycji w zakładce "Atrybuty obrazu" uzupełnij pola "Tytuł" oraz "Tekst alt."

Opisy alternatywne do obrazków i grafik w treści artykułów dodasz również uzupełniając odpowiednie pola w oknie edycji grafiki, które wywołasz klikając dwukrotnie na grafikę w treści artykułu. 

jak dodać opisy alternatywne grafik i zdjęć w treści artykułów w WebWave

 

Dodawanie tekstu alternatywnego do zdjęcia

29 sierpnia 2014

 Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się