Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Aby podłączyć do swojej strony www stworzonej w kreatorze stron www WebWave CMS narzędzie do analizowania ruchu Google Analytics , stwórz i skonfiguruj tam swoje darmowe konto. Analytics stworzy dla Ciebie kod śledzący, który należy wkleić w kreatorze stron www WebWave. W tym poradniku dowiesz się jak stworzyć stronę internetową i monitorować na niej ruch użytkowników za pomocą Google Analytics.

 

Utworzenie i konfiguracja konta w Google Analytics

Uzyskanie kodu śledzenia z Google Analytics

Wstawienie kodu śledzenia do swojej strony

 

 

 Utworzenie i konfiguracja konta w Google Analytics

 Nie posiadasz konta w Google

Jeśli nie masz jeszcze konta w Google Analytics to należy je w pierwszej kolejności utworzyć. W tym celu przejdź na główną stronę Google Analytics i kliknij "utwórz konto". 

 

 

W następnym oknie wpisz wszystkie wymagane przez Google dane.

 

 

Po wypisaniu wszystkich danych kliknij "Następny krok" i zaakceptuj prywatność i warunki korzystania z usług Google klikając przycisk "ZGADZAM SIĘ".

 

 

W kolejnym oknie Google informuje o konieczności zweryfikowania twojego adresu e-mail.

 

"Sprawdź pocztę i kliknij przesłany link, by ukończyć tworzenie konta Google". Przejdź do swojej skrzynki pocztowej i kliknij link przesłany przez Google. Zostaniesz przekierowany na stronę powitalną skąd możesz bezpośrednio przejść do Google Analytics klikając odpowiedni przycisk.

 

 

 Posiadasz konto w Google

Pierwszy krok, czyli założenie konta w Google mamy za sobą. Teraz trzeba zarejestrować się w usłudze Google Analytics. W tym celu klikamy przycisk "Rejestracja".

 

 

Kolejnym krokiem jest konfiguracja usługi w celu otrzymania kodu śledzenia, który wykorzystamy na swojej stronie w WebWave. Chcemy śledzić witrynę, więc wybieramy przycisk "Witryna" na samej górze formularza. Poniżej nadajemy nazwę konta (dowolnie), nazwę witryny internetowej (najlepiej nazwać w taki sposób żeby wiedzieć, którą z naszych stron będziemy analizować) oraz Adres URL witryny gdzie podajemy dokładny adres swojej strony internetowej. Poniżej jeszcze musimy wybrać branżę z menu rozwijanego "Kategoria branży" i strefę czasową.

 

 

Poniżej można wybrać opcje udostępniania danych Google. Po wybraniu odpowiednich należy kliknąć "Pobierz identyfikator śledzenia" i zaakceptować warunki korzystania z Google Analytics.

 

 

 

I gotowe. Konto w Google Analytics zostało utworzone. Teraz wystarczy skopiować kod śledzenia, który widać na środku ekranu i wkleić go do swojej strony w WebWave. Jak to zrobić przeczytasz w dalszej części tego poradnika.

 

 

 Uzyskanie kodu śledzenia z Google Analytics

Po zalogowaniu do swojego konta Google Analytics kliknij kartę "Administracja" która znajduje się w górnym menu. W kolumnach "KONTO" i "USŁUGA" wybierz strony do których chcesz pobrać kod śledzenia. Następnie kliknij "informacje o śledzeniu" i "kod śledzenia".

 

 

Skopiuj kod śledzenia, który znajduje się w polu pod nagłówkiem "Śledzenie witryny" i wygląda mniej więcej tak:

 

<script>
  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

  ga('create', 'UA-45112123-4', 'auto');
  ga('send', 'pageview');

</script>

 

 

 Wstawienie kodu śledzenia do swojej strony

Kod ten należy wkleić w sekcji head swojej strony internetowej. Aby to zrobić, otwórz stronę w kreatorze WebWave i w zakładce "Ustawienia" kliknij "Edytuj sekcję head":

 

 

W otwartym oknie wklej swój kod i zapisz zmiany.

 

 

Teraz wystarczy tylko opublikować swoją stronę i czekać, aż Google zacznie zliczać wizyty na Twojej stronie.

 

Badaj ruch na stronie www - Google Analytics

27 sierpnia 2014

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

Porozmawiaj z nami na czacie.

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ