Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS

Pozostałe artykuły

W WebWave zliczamy i udostępniamy webmasterom podstawowe statystyki dla każdej strony internetowej od początku jej istnienia. Możesz w nich zobaczyć, jak zmienia się popularność strony www oraz sprawdzić, jak działania marketingowe wpływają na ruch na stronie.

 

Co oznaczają poszczególne statystyki

 

 

Jak zobaczyć statystyki strony www

 

Żeby zobaczyć statystyki swojej strony, przejdź do panelu webmastera i kliknij przycisk statystyki obok strony, na której ruch chcesz zbadać. Statystyki są wyświetlane osobno dla poszczególnych miesięcy.

 

statystyki strony www

 

 

Co oznaczają poszczególne statystyki

 

co znaczą statystyki strony internetowej

 

 

Wykres ruchu

 

Możesz na nim zobaczyć, jaką ilość odsłon miała strona www każdego dnia. Dobrze nadaje się do obserwowania trendów i sprawdzenia, czy różne działania, jak np. zdobycie nowego linku, czy uruchomienie reklamy wpłynęły na ruch na stronie.

 

 

Nowi i powracający użytkownicy

 

Ten wykres kołowy pokazuje, jaki procent odsłon na Twojej stronie generują użytkownicy, którzy trafili na nią pierwszy raz, a jaki użytkownicy, którzy już wcześniej byli na Twojej stronie.

 

 

Użytkownicy

 

Jest to liczba osób, które weszły na Twoją stronę www w danym miesiącu. Tak naprawdę jest to liczba urządzeń i przeglądarek, z których wchodzono na Twoją stronę internetową. Jeżeli jedna osoba wejdzie na stronę na jednym komputerze z przeglądarki Firefox, a następnie Chrome to liczy się to, jako 2 użytkowników. Podobnie, jeżeli wejścia nastąpią z różnych urządzeń, np. dwóch różnych komputerów, albo laptopa i komórki. Należy tę liczbę traktować, jako pewne przybliżenie liczby użytkowników, którzy odwiedzili stronę.

 

 

Unikalne Odsłony

 

Kiedy jeden użytkownik wejdzie na stronę główną Twojej witryny internetowej, jest to jedna unikalna odsłona. Następnie przejdzie na stronę o firmie i cennik, czym wygeneruje kolejne dwie unikalne odsłony. Teraz postanawia wrócić na stronę główną i ten krok nie zliczy się już, jako unikalna odsłona. Każdy użytkownik wygeneruje tyle unikalnych odsłon, ile podstron odwiedził przynajmniej jeden raz. Ich łączna liczba to ilość wygenerowana przez wszystkich użytkowników.

 

 

Odsłony

 

Jest to łączna liczba odwiedzin podstron przez wszystkich użytkowników. Nie jest tu istotne, czy użytkownik był już wcześniej na tej podstronie, czy nie. Jeżeli jeden użytkownik przejrzy 10 podstron po 10 razy każdą, to wygeneruje 100 odsłon, ale tylko 10 unikalnych odsłon.

 

 

Średni czas sesji

 

Jest to średni czas, jaki użytkownik spędza na Twojej stronie www podczas jednej wizyty. Niektórzy mogą spędzić na Twojej stronie nawet godzinę, a niektórzy wchodzą i od razu wychodzą. Jest to łączny czas spędzony na Twojej stronie podzielony przez liczbę sesji.

 

 

Strony/sesję

 

Jest średnia ilość podstron, jakie odwiedza użytkownik Twojej strony internetowej podczas jednej wizyty. Podobnie, jak z czasem trwania sesji jedni odwiedzą dziesięć podstron a inni jedną. Jest to łączna ilość podstron podzielona przez liczbę sesji.

 

 

Dokładniejsze statystyki

 

Jeżeli chcesz badać swój ruch dokładniej i dowiedzieć się, z jakich źródeł trafiają osoby na stronę, jak się zachowują na stronie, czy która stron powoduje najwięcej wyjść, to koniecznie podłącz do swojej strony darmowe narzędzie Google Analytics. W naszym poradniku dowiesz się, jak to zrobić: Badaj ruch na stronie www - Google Analytics 

 

Statystyki strony www

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj