Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

02 stycznia 2018

Zdjęcie (Obraz)

W kreatorze stron www WebWave element "Obraz" umożliwia dodanie na stronie dowolnej grafiki lub zdjęcia. W tym artykule dowiesz się jak zrobić stronę internetową z dowolnym obrazkiem.

 

Dodanie Obrazu do strony

Ustawienia Obrazu

Kadrowanie Obrazu

Zmiana obrazu

 

 

Dodanie Obrazu do strony www

Obraz można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę lub przeciągnąć ją w obszar roboczy.

 

 

Gdy dodasz nowy "Obraz" do swojej strony www, pokaże Ci się menadżer plików. Zaznacz w nim tą grafikę, który chcesz dodać do strony i potwierdź swój wybór klikając "Wybierz" na dole okna.

 

Ustawienia Obrazu

Po zaznaczeniu Obrazu w bocznym panelu ustawień możesz nadać mu następujące atrybuty:

 

Akcja po kliknięciu (link)

Po rozwinięciu zakładki "Akcja po kliknięciu (link)" dostępna jest opcja "Link do". Pozwala ona stworzyć z obrazu przycisk, który po kliknięciu przez użytkownika przeniesie go na inną stronę internetową. Opcja często używana np. do podlinkowania logo firmy tak, aby po kliknięciu w nie użytkownik został przeniesiony na stronę główną serwisu. Można ustawić link do:

 • Brak akcji - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 • Przejdź do elementu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 • Przejdź do podstrony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 • Przejdź do artykułu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 • Przejdź do adresu WWW - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 • Wykonaj interakcje - pozwala na wykonanie interakcji.

 • Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • Przejdź do adresu URL - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

  • Zadzwoń pod numer telefonu - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.

  • Wyślij e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

  • Wyświetl plik lub obraz - kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie wcześniej wybranego pliku z biblioteki mediów.

 

 

Ustawienia Obrazu

W zakładce "Ustawienia obrazu" można ustawić między innymi, w jaki sposób obraz jest dopasowywany do swojej ramki.

Opcje dostępne w tej zakładce to:

 • Rozmiar - Pozwala wstawić w jaki sposób obraz jest dopasowywany do ramki.

  • Dopasuj (domyślnie) - Obraz zostaje przeskalowany z zachowaniem proporcji w taki sposób, aby w ramce, którą ma zająć, nie pozostała żadna wolna przestrzeń. Część obrazu z góry i z dołu lub po bokach może zostać ucięta.

  • Skaluj - Obraz zostaje przeskalowany z zachowaniem proporcji tak, aby cały czas widoczny był w całości. Oznacza to, że część ramki może pozostać pusta.

  • Rozciągnij - Obraz zostaje przeskalowany bez zachowania proporcji w taki sposób, aby cała ramka została wypełniona.

  • Oryginalny - Obraz nie jest w żaden sposób skalowany - w ramce pokazuje się jego oryginalna wielkość.

 • Nie kompresuj zdjęcia - Pozwala wyłączyć automatyczną kompresję zdjęcia.

 • Efekt Ken Burns - Pozwala włączyć Efekt Ken Burns.

 • Szybkość przewijania - Pozwala włączyć efekt parallax.

 

 

Opis obrazu oraz SEO

W atrybutach obrazu można nadać zdjęciu następujące parametry:

 • Tytuł obrazu do SEO- Tutaj możesz napisać tekst, który będzie się wyświetlał w etykiecie, która pojawi się, gdy kursor myszy będzie przez jakiś czas nad obrazem.

 • Opis obrazu do SEO - Tekst, który wyświetli się, gdy z jakiegoś powodu obraz nie załaduje się użytkownikowi na stronę. Atrybut ten jest istotny z punktu widzenie pozycjonowania strony www.

 

Więcej o pozycjonowaniu przeczytasz tutaj.

 

 

Kadrowanie obrazu

Aby wykadrować obraz, zaznacz go następnie kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "Kadruj zdjęcie".

 

 

Po kliknięciu ramka obrazu zmieni się na niebieską, a kursor po najechaniu na ten obraz zmieni swój wygląd na strzałki. W tym momencie możemy dowolnie kadrować nasz obraz, przeciągając go myszką.

 

Gdy już wybierzesz tę część Obrazu, która ma być widoczna, kliknij po prostu myszką gdziekolwiek poza obrazem. W ten sposób zakończysz edycję obrazu i zapiszesz zmiany.

 

 

Zmiana Obrazu

Aby zmienić obraz wyświetlany w danym elemencie, zaznacz go, kliknij prawym przyciskiem menu i z menu kontekstowego wybierz "Zmień obraz". Wybierz nowy obraz, który chcesz, aby był wyświetlany w tym elemencie i zatwierdź wybór, klikając "Wybierz".

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!