Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Zastosowanie wzoru artykułu umożliwia oddzielenie formy (tego, jak artykuł wyglądają), od jego treści (tego, co artykuł zawiera - teksty, zdjęcia). Dzięki wzorom artykułów możemy w kreatorze stron www WebWave szybko tworzyć wiele podstron, które będą wyglądać tak samo, lub bardzo podobnie a różnić będą się między sobą jedynie treścią.

 

Jak stworzyć wzór artykułu?

Elementy specjalne wzoru artykułu

Zmienna treść w elementach

Ukrycie elementów specjalnych

 

 

 Jak stworzyć wzór artykułu?

Aby stworzyć wzór artykułu, kliknij "Dodaj wzór artykułu" w zakładce "Artykuły"

 

 

W kreatorze otwarty zostanie nowy wzór artykułu. Możemy go edytować tak jak zwykłą podstronę - dodawać i usuwać elementy, przesuwać je i zmieniać ich styl.

 

 

 Elementy specjalne wzoru artykułu

Po stworzeniu wzoru artykułu znajdziesz w nim kilka elementów specjalnych. Elementy te umożliwiają dodawanie treści artykułu, jego tytułu, wyświetlenie daty stworzenia artykułu oraz jego miniatury.

 

 

Nagłówek artykułu (News Header)

Nagłówek artykułu to element, w którym możemy wpisać tytuł artykułu. Tytuł ten będzie wyświetlany na listach artykułów oraz zostanie domyślnie wpisany do adresu URL artykułu. 

 

Treść artykułu (News Content)

Treść artykułu to zwykły element tekstowy. Jak sama nazwa wskazuje, możesz w nim wpisać treść swojego artykułu oraz wstawić zdjęcia. Pierwsze słowa z treści artykułu wyświetlane będą na liście artykułów jako jego skrót.

 

Miniatura artykułu (News thumbnail)

Miniatura to zdjęcie, które wyświetlane jest na liście artykułów jako miniatura artykułu. Miniaturę można zmienić tak, jak każde inne zdjęcie, czyli klikając w ikonę edycji w rogu elementu. Można ją też zmienić, klikając w ikonę w bocznym panelu edycji oraz poprzez listę artykułów.

 

Data utworzenia artykułu (News date)

Data utworzenia artykułu wyświetla, kiedy artykuł został stworzony.

 

 

Zmienna treść w elementach

We wzorze artykułu ustalamy, jak artykuły mają wyglądać. Definiujemy więc pozycje i ogólny wygląd elementów.

Ich treść wpisujemy, tworząc poszczególne artykuły.

 

Elementy, które mogą mieć różną treść w poszczególnych artykułach, to wszystkie elementy specjalne oraz galerie i guziki związane z Facebookiem (czyli lubię to oraz komentarze). Treść tych elementów może być zmienna pomiędzy artykułami.

 

 

 Ukrycie elementów specjalnych

Elementy specjalne szablonu artykułu muszą być w każdym wzorze. Dla tego nie da się ich usunąć. Jeżeli jednak nie chcesz, aby elementy te były wyświetlane, np. chciałbyś zastąpić miniaturę artykułu sliderem, nie ma z tym najmniejszego problemu. Po prostu ukryj wybrany element, klikając w ikonę oka na liście warstw.

 

Wzór artykułu - Dzięki niemu ogarniesz spójność swoich artykułów

17 grudnia 2014

 Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się