Artykuły w kreatorze stron www WebWave
24 czerwca 2015
Siłą funkcji artykułów w kreatorze stron www WebWave jest możliwość oddzielenia treści od formy, w jakiej ta treść jest prezentowana.
15 grudnia 2014
Artykuły można by też nazwać aktualnościami, produktami albo nawet blogiem. Jest to bardzo potężna funkcja kreatora stron www WebWave CMS,
13 stycznia 2015
Kategorie artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwiają posortowanie artykułów według ich tematu i wyświetlanie ich w odpowiednim miejscu na
16 grudnia 2014
Aby dodać pierwszy artykuł na swojej stronie w kreatorze stron internetowych WebWave, będziesz najpierw musiał stworzyć wzór artykułu, aby określić,
17 grudnia 2014
Zastosowanie wzoru artykułu umożliwia oddzielenie formy (tego, jak artykuł wyglądają), od jego treści (tego, co artykuł zawiera - teksty, zdjęcia).

Pozostałe artykuły

Wzór artykułu

Zastosowanie wzoru artykułu umożliwia oddzielenie formy (tego, jak artykuł wyglądają), od jego treści (tego, co artykuł zawiera - teksty, zdjęcia). Dzięki wzorom artykułów możemy w kreatorze stron www WebWave szybko tworzyć wiele podstron, które będą wyglądać tak samo, lub bardzo podobnie a różnić będą się między sobą jedynie treścią.

 

Jak stworzyć wzór artykułu?

Elementy specjalne wzoru artykułu

Zmienna treść w elementach

Ukrycie elementów specjalnych

 

 

 Jak stworzyć wzór artykułu?

 

Aby stworzyć wzór artykułu, kliknij "Dodaj wzór artykułu" w zakładce "Artykuły"

 

 

W kreatorze otwarty zostanie nowy wzór artykułu. Możemy go edytować tak jak zwykłą podstronę - dodawać i usuwać elementy, przesuwać je i zmieniać ich styl.

 

 

 Elementy specjalne wzoru artykułu

 

Po stworzeniu wzoru artykułu znajdziesz w nim kilka elementów specjalnych. Elementy te umożliwiają dodawanie treści artykułu, jego tytułu, wyświetlenie daty stworzenia artykułu oraz jego miniatury.

 

 

 

 Nagłówek artykułu (News Header)

 

Nagłówek artykułu to element, w którym możemy wpisać tytuł artykułu. Tytuł ten będzie wyświetlany na listach artykułów oraz zostanie domyślnie wpisany do adresu URL artykułu. 

 

 

 Treść artykułu (News Content)

 

Treść artykułu to zwykły element tekstowy. Jak sama nazwa wskazuje, możesz w nim wpisać treść swojego artykułu oraz wstawić zdjęcia. Pierwsze słowa z treści artykułu wyświetlane będą na liście artykułów jako jego skrót.

 

 

 Miniatura artykułu (News thumbnail)

 

Miniatura to zdjęcie, które wyświetlane jest na liście artykułów jako miniatura artykułu. Miniaturę można zmienić tak, jak każde inne zdjęcie, czyli klikając w ikonę edycji w rogu elementu. Można ją też zmienić, klikając w ikonę w bocznym panelu edycji oraz poprzez listę artykułów.

 

 

 Data utworzenia artykułu (News date)

 

Data utworzenia artykułu wyświetla, kiedy artykuł został stworzony.

 

 

 Zmienna treść w elementach

 

We wzorze artykułu ustalamy, jak artykuły mają wyglądać. Definiujemy więc pozycje i ogólny wygląd elementów.

Ich treść wpisujemy, tworząc poszczególne artykuły.

 

Elementy, które mogą mieć różną treść w poszczególnych artykułach, to wszystkie elementy specjalne oraz galerie i guziki związane z Facebookiem (czyli lubię to oraz komentarze). Treść tych elementów może być zmienna pomiędzy artykułami.

 

 

 Ukrycie elementów specjalnych

 

Elementy specjalne szablonu artykułu muszą być w każdym wzorze. Dla tego nie da się ich usunąć. Jeżeli jednak nie chcesz, aby elementy te były wyświetlane, np. chciałbyś zastąpić miniaturę artykułu sliderem, nie ma z tym najmniejszego problemu. Po prostu ukryj wybrany element, klikając w ikonę oka na liście warstw.

 

Więcej o:

Artykuły

17 grudnia 2014

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
jak stworzyć stronę www fundusze unijne
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj