Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Zanim zabierzemy się do pracy, warto byłoby wspomnieć, czym jest ów „responsywność” – otóż, jest to możliwość dostosowywania się strony do różnych szerokości, w zależności od tego, na jakim ekranie jest wyświetlany obraz. Z założenia wtedy bez znaczenia jest czy otwieramy stronę na tablecie czy telefonie, za każdym razem nasza strona będzie dostosowana do danej rozdzielczości a nasz projekt na każdej z nich może wyglądać unikatowo, czego nie osiągniemy na stronach typu „mobilne”, które aktualnie się wypiera na rzecz stron responsywnych. W jednym z artykułów pisaliśmy jakie różnice są między stroną responsywną a mobilną

 

By stworzyć swoją pierwszą responsywną stronę, należy wpierw przygotować projekt dla desktop’u – czyli pierwszego, domyślnie wybranego widoku w kreatorze. Gdy ów projekt zostanie wykonany, możemy przejść do tworzenia responsywnej strony.

 

Tworzenie responsywnej strony w głównej mierze opiera się o dostosowanie wcześniej już wykonanego jednego z widoków do pozostałych, dopasowując treść oraz wielkość elementów do breakpointów – czemu do nich? Ponieważ wszystko co wystaje poza ich granicami, może zostać niewidoczne/ucięte w niektórych rozdzielczościach, wszystko jest zaś uzależnione od wyświetlacza/urządzenia, na jakim nasza strona jest przeglądana.

 

Aktywacja trybów RWD

Wybór widok pracy

Dostosowanie

Publikacja widoków

Reset ustawień

Wyłącz RWD

 

 

Aktywacja trybów RWD

Na górnej belce, najeżdżamy na ikonki przedstawiające tryby RWD, następnie uruchamiamy możliwość przejścia do dowolnego trybu za pomocą przycisku „Włącz”.

 

 

 

Wybór widoku pracy

W naszym przypadku będzie to tablet, klikamy więc na ikonkę która go przedstawiający.

 

 

 

Dostosowanie

Jak widzimy, nasza strona wymaga teraz, byśmy dostosowali każdy element z osobna. Jej obecny wygląd to przycięta strona z wersji desktopowej, którą mieliśmy okazje wcześniej stworzyć.

 

 

Odpowiednie ułożenie elementów powinno zając nam chwilę, wszystko zaś jest uzależnione od strony oraz wielkości modyfikacji, które chcemy wprowadzić.

 

 

Może się okazać, że tekst bądź menu, które stworzyliśmy, wymaga modyfikacji, wtedy musimy znaleźć rozwiązanie, by trochę inaczej rozmieścić pewne elementy bądź stworzyć je od nowa. Powinniśmy więc dowiedzieć się czegoś więcej o tym jak ukrywać elementy.

 

Czynności te można stosować dla każdego z widoków który edytujemy, metodyka działania jest więc niezmienna dla każdego z nich.

 

 

Publikacja widoków

Po odpowiednim dostosowaniu strony powinniśmy przejść do publikacji, w tym celu należy znów kliknąć w ikonę ustawień RWD. W "Ustawienia RWD”  wybieramy wykonane przez nas widoki i zaznaczając "ptaszkiem” decydujemy o ich widoczności. Po wszystkim należy wcisnąć zielony przycisk „Zapisz ustawienia” i wyjść wciskając krzyżyk w prawym górnym rogu.

 

 

 

Reset ustawień

Istnieje także reset ustawień dla każdego z widoków. Pozwala on na rozpoczęcie kreowania dowolnego widoku, bez konieczności cofania bądź rozpoczynania nowego projektu.  Opcje tą można dobrowolnie uruchomić w ustawieniach RWD.

 

 

 

Wyłącz RWD

Jeśli uznamy, iż RWD jest nam na obecną chwilę zupełnie niepotrzebne, to możemy tę opcję z powodzeniem wyłączyć. Dokonamy tego we wcześniej już wymienianych ustawieniach RWD.

 

Pierwsza responsywna strona www

23 listopada 2016

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

KONTAKT

contact@webwavecms.com

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ