Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Zanim zabierzemy się do pracy, warto byłoby wspomnieć, czym jest owa „responsywność” – otóż, jest to możliwość dostosowywania się strony do różnych szerokości, w zależności od tego, na jakim ekranie jest wyświetlany obraz. Z założenia wtedy bez znaczenia jest czy otwieramy stronę na tablecie czy telefonie, za każdym razem nasza strona będzie dostosowana do danej rozdzielczości a nasz projekt na każdej z nich może wyglądać unikatowo, czego nie osiągniemy na stronach typu „mobilne”, które aktualnie się wypiera na rzecz stron responsywnych. W jednym z artykułów pisaliśmy jakie różnice są między stroną responsywną a mobilną

 

By stworzyć swoją pierwszą responsywną stronę, należy najpierw przygotować projekt dla desktop’u – czyli pierwszego, domyślnie wybranego widoku w kreatorze. Gdy projekt zostanie wykonany, możemy przejść do tworzenia responsywnej strony.

 

Tworzenie responsywnej strony w głównej mierze opiera się o dostosowanie wcześniej już wykonanego jednego z widoków do pozostałych, dopasowując treść oraz wielkość elementów do breakpointów – czemu do nich? Ponieważ wszystko co wystaje poza ich granicami, może zostać niewidoczne/ucięte w niektórych rozdzielczościach, wszystko jest zaś uzależnione od wyświetlacza/urządzenia, na jakim nasza strona jest przeglądana.

 

Aktywacja trybów RWD

Wybór widok pracy

Dostosowanie

 

 

Aktywacja trybów RWD

Na górnej belce, najeżdżamy na ikonki przedstawiające tryby RWD, następnie uruchamiamy możliwość przejścia do dowolnego trybu za pomocą przycisku „Włącz”.

 

 

 

Wybór widoku pracy

W naszym przypadku będzie to tablet, klikamy więc na ikonkę która go przedstawiający.

 

 

Oddzielne powiązanie obiektów dla różnych wersji RWD

 

Zrobiłeś już stronę na której masz powiązania, ale chciałbyś żeby na widoku telefonu strona różniła się kolejnością elementów bądź układem? Nic prostszego, wystarczy zaznaczyć jakiś element, przejść do panelu ustawień, a następnie do zakładki "Obiekty Powiązane". Kliknij w przycisk "powiąż inaczej w tym trybie" i ustal na własnych warunkach, jak mają wyglądać te powiązania w jednym z widoków mobilnych:

 

Pierwsza responsywna strona www

23 listopada 2016

 Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się