Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Aby zrozumieć, jak w kreatorze stron www WebWave działają warstwy, wyobraźmy sobie kanapkę z szynką i serem. Jeśli ser położymy na szynce, to przez dziury w serze widać szynkę. Jeśli położymy je odwrotnie, sera nie zobaczymy w ogóle. Tak samo jest z warstwami. Im wyżej na liście znajduje się dana warstwa, tym więcej elementów przysłoni element przypisany tej warstwie.

 

Warstwa a element

Zmiana nazwy warstwy

Zmiana kolejności warstw

Ukrycie warstwy

Zaznaczanie wielu warstw

 

 

 Warstwa a element

Gdy dodajesz nowy element, tworzona jest też automatycznie dla niego warstwa, z którą jest nierozerwalnie złączony. Zaznaczenie elementu powoduje zaznaczenie warstwy i odwrotnie. Tak samo usunięcie jednego automatycznie usuwa i drugie. 

 

 

 Zmiana nazwy warstwy

Domyślne nazwy warstw mogą być mylące. Dlatego możesz dowolnie zmieniać nazwy warstw, żeby było łatwiej Ci się w nich orientować. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie nazwę warstwy na liście warstw i wpisz odpowiednią nazwę. Po wpisaniu wciśnij Enter, aby zatwierdzić zmianę.

 

Dobrym pomysłem jest nadawanie nazw odpowiadających zawartości elementu np. "treść oferty", "zdjęcie śmiesznego kotka", czy "menu główne". Ułatwia to orientację w liście warstw.

 

 

 Zmiana kolejności warstw

Aby zmienić kolejność warstw, wystarczy złapać warstwę i przeciągnąć ją w odpowiednie miejsce. Jak w kanapce warstwy znajdujące się wyżej na liście przesłaniają warstwy pod nimi.

 

 

 

 Ukrycie warstwy

Aby ukryć warstwę, a tym samym też ukryć element, kliknij symbol oka. Oko zniknie tak samo, jak zniknie ze strony element, który leży na tej warstwie. Ponowne kliknięcie symbolu oka spowoduje pokazanie elementu.

 

 

 

 Zaznaczanie wielu warstw

Aby zaznaczyć wiele warstw, wciśnij klawisz Ctrl i zaznacz wybrane warstwy. Aby zaznaczyć wszystkie warstwy w wybranym przedziale, zaznacz jedną warstwę, następnie wciśnij Shift i zaznacz drugą. Wszystkie warstwy pomiędzy tymi dwoma (włącznie) zostaną zaznaczone.

 

Panel warstw i praca z warstwami

04 września 2014

Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

KONTAKT

contact@webwavecms.com

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

PL

EN

RO