Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS

Pozostałe artykuły

W kreatorze stron www WebWave element Menu umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach.

 

Dodanie Menu do strony

Edycja Menu

Ustawienia Menu

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Dodanie Menu do strony www

 

W kreatorze stron www Webwave Menu można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk lub przeciągnąć go na stronę.

 

 

Gdy dodasz nowe menu na stronie www, zawierać ono będzie linki do wszystkich istniejących w Twoim serwisie podstron.

 

 

Edycja Menu

 

Aby edytować Menu, kliknij w nie prawym przyciskiem myszy po czym wybierz opcję "Edytuj zawartość".

 

 


Dodanie podstron do menu

 

Aby dodać podstrony, przeciągnij je z prawego okna, w którym wyświetlane są wszystkie Twoje podstrony do okna środkowego, gdzie wyświetlane są podstrony widoczne w wybranym Menu.

 

 

 

Dodanie linków do Menu

 

Aby dodać link do Menu skorzystaj z pola "Dodaj link" w prawym dolnym rogu okna edycji Menu. W polu "Nazwa" wpisz nazwę, która będzie wyświetlać się jako nowy element Menu. Pole "Link do" pozwala na wybór rodzaju linka jaki chcemy utworzyć.

 

 

 

 • Brak - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 

 • Obiekt na stronie - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 

 • Strona - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 

 • Artykuł - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 

 • Adres strony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 

 • Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • telefon - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.

  • e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

 

 

Usunięcie podstron z Menu

 

Aby usunąć podstrony z menu, przeciągnij je po prostu myszką poza środkowe okno. Możesz także rozwinąć szczegóły strony i tam kliknąć przycisk "usuń z menu".

 

 

 

Zmiana kolejności podstron w Menu

 

Aby zmienić kolejność podstron, po prostu złap w środkowym oknie swoją podstronę i przeciągnij ją w to miejsce, w którym chcesz, aby pokazywała się w Twoim Menu.

 

 

Tworzenie menu dwupoziomowego

 

Aby dodać elementy drugiego poziomu w menu, należy je po prostu odpowiednio posortować na liście elementów w menu i umieścić je "pod" guzikiem pierwszego poziomu.
 

 

 

Zmiana etykiety na przycisku w Menu

 

Aby zmienić etykietę przycisku w Menu, wejdź do edytora Menu i pokaż szczegóły wybranej strony, klikając strzałkę po prawej. Następnie w oknie "Etykieta:" wpisz nazwę, którą chcesz zobaczyć na przycisku Menu po czym kliknij "Zapisz".

 

 

W zakładce informacji o przycisku menu możesz też ustawić, czy chcesz, aby po kliknięciu link otwierał się w tej samej karcie, czy w nowej. Widać tu też zawsze oryginalny tytuł strony internetowej, do której prowadzi ten przycisk.

 

 

Ustawienia Menu

 

Po zaznaczeniu Menu w bocznym panelu ustawień kliknij w przycisk "Ustawienia menu" gdzie rozwinie się lista dostępnych opcji.

 

 

 • Dodawaj strony - każda nowa strona dodana do serwisu automatycznie doda się też do tego Menu. Jeśli nie chcesz, aby nowe strony były automatycznie dodawane do Menu, odznacz tę opcję.

 

 • Odstęp - tu możesz ustawić odstęp pomiędzy przyciskami w Menu liczone w pikselach.

 

 

 • Submenu - tu możesz wybrać w jakim kierunku ma się wysuwać menu rozwijane.

 

 • Dopasowanie menu - tu ustawisz dopasowanie Menu.

 

 

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Zmiana orientacji Menu na pionową / poziomą

 

Aby zmienić orientację Menu w kreatorze stron www WebWave, po prostu wybierz ją w bocznym panelu edycji. Kierunek, w którym rozwija się drugi poziom Menu możesz dostosować w opcji "Submenu".

 

 

Zmiana wyglądu całego Menu

 

Żeby zmienić wygląd całego Menu wystarczy, że klikniesz w nie jeden raz. Możesz teraz w panelu bocznym zmieniać atrybuty dokładnie tak, jak atrybuty zwykłych obiektów. Możesz ustawić tło, dopełnienie, obramowanie itd.

 

 

Zmiana wyglądu przycisków w Menu

 

 • W stanie normalnym - aby zmienić styl pojedynczego przycisku w Menu kliknij ten przycisk dwukrotnie. Zielona ramka wokół całego elementu zniknie, pojawi się za to cyjanowa obwódka wokół pojedynczego przycisku. W bocznym panelu edycji możesz teraz edytować pojedynczy przycisk, a dodatkowo pokaże się edytor umożliwiający zmianę stylu tekstu w przycisku.

 

 • Po najechaniu myszką na przycisk - aby edytować styl przycisku po najechaniu na niego myszką, zaznacz do edycji ten przycisk i w bocznym panelu edycji zaznacz opcję "Po najechaniu myszką". Teraz wszystkie dokonywane zmiany w stylu przycisku dotyczyć będą jego wyglądu po najechaniu na niego myszką.


   

 • W stanie aktywnym - stan aktywny Menu to wygląd przycisku linkującego do podstrony, która jest obecnie otwarta. Jeżeli więc jesteś obecnie na podstronie "Oferta", to w Menu przycisk "Oferta" pokaże się w stanie aktywnym. Aby edytować ten stan, kliknij dwa razy wybrany przycisk Menu i na liście "Stan:" wybierz opcję "Aktywny".

 

 

Jeden przycisk Menu wygląda inaczej niż pozostałe

 

Jeżeli chcesz, aby jeden przycisk w Menu wyglądał inaczej niż wszystkie pozostałe, zaznacz ten przycisk, klikając go dwa razy i w bocznym panelu edycji odznacz opcję "Używaj stylu domyślnego".

 

Od teraz wszystkie zmiany wprowadzane w stylu tego przycisku będą dotyczyć tylko i wyłącznie jego, wygląd innych przycisków nie zostanie zmieniony.

 

Menu

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj