Firma.

Materiały. 

Pomoc. 

Oferta. 

Kreator WebWave.


Znajdziesz nas na:

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzy zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

RO

EN

PL

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

ZACZNIJ TERAZ

PANEL WEBMASTERA

KONTAKT

contact@webwavecms.com

KREATOR

OFERTA

DLA KLIENTÓW

WEBWAVE

MATERIAŁY

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

30 września 2018

Menu

W kreatorze stron www WebWave element Menu umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach. W tym poradniku dowiesz się jak założyć stronę internetową ze skuteczną nawigacją.

 

Dodanie Menu do strony

Edycja Menu

Ustawienia Menu

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Dodanie Menu do strony www

W kreatorze stron www Webwave Menu można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk lub przeciągnąć go na stronę.

Gdy dodasz nowe menu na stronie www, wyświetli się okno, w którym będziesz mógł dodać nowy przycisk wraz z odpowiednią akcją po kliknięciu lub zatwierdzić obecny układ klikając w ikonę krzyżyka.

 

Edycja Menu

Aby edytować Menu, kliknij w nie prawym przyciskiem myszy po czym wybierz opcję "Ustaw zawartość i kolejność menu".


Dodanie podstron do menu

Aby dodać podstronę do menu skorzystaj z pola "Dodaj przycisk". Wpisz nazwę nowej podstrony i kliknij zielony przycisk "Dodaj przycisk".

 

Dodanie linków do Menu

Aby dodać link do Menu skorzystaj z pola "Dodaj przycisk". Zmień zakładkę na "Link do". W polu "Nazwa" wpisz nazwę, która będzie wyświetlać się jako nowy element Menu. Pole "Link do" pozwala na wybór rodzaju linka jaki chcemy utworzyć.

 • Brak akcji - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 • Przejdź do elementu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 • Przejdź do podstrony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 • Przejdź do artykułu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 • Przejdź do adresu WWW - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 • Więcej - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • Przejdź do adresu URL - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

  • Zadzwoń pod numer telefonu - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.

  • Wyślij e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

  • Wyświetl plik lub obraz - kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie wcześniej wybranego pliku z biblioteki mediów.

 

Usunięcie podstron z Menu

 1. Aby usunąć podstrony z menu kliknij przycisk edytuj.


   
 2. Następnie kliknij przycisk "Usuń". Gotowe, podstrona usunięta.

 

Zmiana kolejności podstron w Menu

Aby zmienić kolejność podstron, po prostu złap w środkowym oknie swoją podstronę i przeciągnij ją w to miejsce, w którym chcesz, aby pokazywała się w Twoim Menu.

 

Tworzenie menu dwupoziomowego

Aby dodać elementy drugiego poziomu w menu, należy je po prostu odpowiednio posortować na liście elementów w menu i umieścić je "pod" guzikiem pierwszego poziomu.

 

Zmiana etykiety na przycisku w Menu

Aby zmienić etykietę przycisku w Menu, wejdź do edytora Menu i kliknij edytuj przy wybranej podstronie. Następnie w oknie "Nazwa" wpisz nazwę, którą chcesz zobaczyć na przycisku Menu po czym kliknij "Zapisz".

 

W zakładce informacji o przycisku menu możesz też ustawić, czy chcesz, aby po kliknięciu link otwierał się w tej samej karcie, czy w nowej. Widać tu też zawsze oryginalny tytuł strony internetowej, do której prowadzi ten przycisk.

 

Ustawienia Menu

Po zaznaczeniu Menu w bocznym panelu ustawień kliknij w przycisk "Ustawienia menu" gdzie rozwinie się lista dostępnych opcji.

 • Dodawaj strony - każda nowa strona dodana do serwisu automatycznie doda się też do tego Menu. Jeśli nie chcesz, aby nowe strony były automatycznie dodawane do Menu, odznacz tę opcję.

 • Odstęp - tu możesz ustawić odstęp pomiędzy przyciskami w Menu liczone w pikselach.

 • Typ menu - tu możesz wybrać czy Menu ma być poziome, pionowe czy mobilne. Tutaj przeczytasz dokładną instrukcję tworzenia menu mobilnego / hamburger menu.

 • Submenu - tu możesz wybrać w jakim kierunku ma się wysuwać menu rozwijane.

 • Dopasowanie menu - tu ustawisz dopasowanie Menu.

 

 

Zmiana wyglądu Menu

Zmiana orientacji Menu na pionową / poziomą

Aby zmienić orientację Menu w kreatorze stron www WebWave, po prostu wybierz ją w bocznym panelu edycji. Kierunek, w którym rozwija się drugi poziom Menu możesz dostosować w opcji "Submenu".

 

Zmiana wyglądu całego Menu

Żeby zmienić wygląd całego Menu wystarczy, że klikniesz w nie jeden raz. Możesz teraz w panelu bocznym zmieniać atrybuty dokładnie tak, jak atrybuty zwykłych obiektów. Możesz ustawić tło, dopełnienie, obramowanie itd.

 

Zmiana wyglądu przycisków w Menu

 

 • W stanie normalnym - aby zmienić styl pojedynczego przycisku w Menu kliknij ten przycisk dwukrotnie. Zielona ramka wokół całego elementu zniknie, pojawi się za to cyjanowa obwódka wokół pojedynczego przycisku. W bocznym panelu edycji możesz teraz edytować pojedynczy przycisk, a dodatkowo pokaże się edytor umożliwiający zmianę stylu tekstu w przycisku.


   

 • Po najechaniu myszką na przycisk - aby edytować styl przycisku po najechaniu na niego myszką, zaznacz do edycji ten przycisk i w bocznym panelu edycji zaznacz opcję "Po najechaniu myszką". Teraz wszystkie dokonywane zmiany w stylu przycisku dotyczyć będą jego wyglądu po najechaniu na niego myszką.


   

 • W stanie aktywnym - stan aktywny Menu to wygląd przycisku linkującego do podstrony, która jest obecnie otwarta. Jeżeli więc jesteś obecnie na podstronie "Oferta", to w Menu przycisk "Oferta" pokaże się w stanie aktywnym. Aby edytować ten stan, kliknij dwa razy wybrany przycisk Menu i na liście "Stan:" wybierz opcję "Aktywny".

 

Jeden przycisk Menu wygląda inaczej niż pozostałe

Jeżeli chcesz, aby jeden przycisk w Menu wyglądał inaczej niż wszystkie pozostałe, zaznacz ten przycisk, klikając go dwa razy i w bocznym panelu edycji odznacz opcję "Taki sam wygląd przycisków".

 

Od teraz wszystkie zmiany wprowadzane w stylu tego przycisku będą dotyczyć tylko i wyłącznie jego, wygląd innych przycisków nie zostanie zmieniony.

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!