21 lipca 2014
Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS
24 sierpnia 2016
W kreatorze stron www WebWave  opcja "Animacje pokazania" umożliwiają dodanie animacji do elementów takich jak: tekst, obrazek lub inny element
26 czerwca 2017
Darmowy bank zdjęć w WebWave - kreatorze stron www bez kodowania - to miejsce gdzie znajduje się bardzo wysokiej jakości
11 marca 2015
Dzięki elementowi HTML, CSS, JS otrzymujesz możliwość wstawienia w kreatorze stron www WebWave dowolnego kodu HTML, CSS lub JavaScript. Pozwoli
07 kwietnia 2017
Efekt Ken Burns to nic innego jak wolne powiększanie części obrazu na Twojej stronie internetowej. W WebWave - kreatorze stron
31 stycznia 2017
Efekt paralaksy powoduje, że zdjęcie przesuwa się w pionie asynchronicznie względem reszty strony. Powoduje to, że osoba oglądająca stronę ma
07 sierpnia 2014
W kreatorze stron www WebWave element "Formularz" umożliwia nawiązanie z użytkownikami strony www kontaktu poprzez zadanie im pytania albo poproszenie
12 marca 2015
W kreatorze stron internetowych WebWave CMS element Galeria pozwala dodać do Twojej strony www wygodną dla użytkownika galerie zdjęć. W
27 kwietnia 2018
Interakcje w WebWave - kreatorze stron www bez kodowania -  służą do ukrywania, pokazywania lub zmieniania widoczności wybranych elementów na
11 marca 2015
Element "Komentarze facebook" w kreatorze stron www WebWave daje użytkownikom Twojej strony www możliwość pozostawiania komentarzy za pośrednictwem portalu Facebook.
12 marca 2015
Kształt to podstawowy element w kreatorze stron www WebWave. Dzięki niemu możemy tworzyć proste elementy graficzne, takie jak kwadrat, linia,
12 marca 2015
W kreatorze stron www WebWave lightbox jest bardzo zbliżony funkcjonalnością do galerii zdjęć z tą różnicą, że zdjęcia prezentowane są
13 listopada 2014
Lista artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwia przedstawienie skrótów aktualności w sposób automatyczny. Jest to element o bardzo szerokich
11 marca 2015
W kreatorze stron internetowych WebWave przycisk "Lubię to" umożliwia Twoim użytkownikom polubienie Twojej strony www oraz daje Ci możliwość, wyświetlenia
27 marca 2015
W kreatorze stron www WebWave CMS element Mapa Google pozwoli Ci dodać do Twojej strony mapę, na której wskażesz wybrane
21 lipca 2014
W kreatorze stron www WebWave element Menu umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach.

Pozostałe artykuły

W kreatorze stron www WebWave element Menu umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach. W tym poradniku dowiesz się jak założyć stronę internetową ze skuteczną nawigacją.

 

Video poradnik: Jak stworzyć menu?

Dodanie Menu do strony

Edycja Menu

Ustawienia Menu

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Video poradnik: jak stworzyć menu?

 

Obejrzyj film i dowiedz się jak w łatwy sposób stworzyć menu na Twojej stronie internetowej:

 

 

Dodanie Menu do strony www

 

W kreatorze stron www Webwave Menu można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiedni przycisk lub przeciągnąć go na stronę.

 

 

Gdy dodasz nowe menu na stronie www, zawierać ono będzie linki do wszystkich istniejących w Twoim serwisie podstron.

 

 

Edycja Menu

 

Aby edytować Menu, kliknij w nie prawym przyciskiem myszy po czym wybierz opcję "Edytuj zawartość".

 

 


Dodanie podstron do menu

 

Aby dodać podstrony, przeciągnij je z prawego okna, w którym wyświetlane są wszystkie Twoje podstrony do okna środkowego, gdzie wyświetlane są podstrony widoczne w wybranym Menu.

 

 

 

Dodanie linków do Menu

 

Aby dodać link do Menu skorzystaj z pola "Dodaj link" w prawym dolnym rogu okna edycji Menu. W polu "Nazwa" wpisz nazwę, która będzie wyświetlać się jako nowy element Menu. Pole "Link do" pozwala na wybór rodzaju linka jaki chcemy utworzyć.

 

 

 

 • Brak - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 

 • Obiekt na stronie - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 

 • Strona - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 

 • Artykuł - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 

 • Adres strony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 

 • Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • telefon - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.

  • e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

 

 

Usunięcie podstron z Menu

 

Aby usunąć podstrony z menu, przeciągnij je po prostu myszką poza środkowe okno. Możesz także rozwinąć szczegóły strony i tam kliknąć przycisk "usuń z menu".

 

 

 

Zmiana kolejności podstron w Menu

 

Aby zmienić kolejność podstron, po prostu złap w środkowym oknie swoją podstronę i przeciągnij ją w to miejsce, w którym chcesz, aby pokazywała się w Twoim Menu.

 

 

Tworzenie menu dwupoziomowego

 

Aby dodać elementy drugiego poziomu w menu, należy je po prostu odpowiednio posortować na liście elementów w menu i umieścić je "pod" guzikiem pierwszego poziomu.
 

 

 

Zmiana etykiety na przycisku w Menu

 

Aby zmienić etykietę przycisku w Menu, wejdź do edytora Menu i pokaż szczegóły wybranej strony, klikając strzałkę po prawej. Następnie w oknie "Etykieta:" wpisz nazwę, którą chcesz zobaczyć na przycisku Menu po czym kliknij "Zapisz".

 

 

W zakładce informacji o przycisku menu możesz też ustawić, czy chcesz, aby po kliknięciu link otwierał się w tej samej karcie, czy w nowej. Widać tu też zawsze oryginalny tytuł strony internetowej, do której prowadzi ten przycisk.

 

 

Ustawienia Menu

 

Po zaznaczeniu Menu w bocznym panelu ustawień kliknij w przycisk "Ustawienia menu" gdzie rozwinie się lista dostępnych opcji.

 

 

 • Dodawaj strony - każda nowa strona dodana do serwisu automatycznie doda się też do tego Menu. Jeśli nie chcesz, aby nowe strony były automatycznie dodawane do Menu, odznacz tę opcję.

 

 • Odstęp - tu możesz ustawić odstęp pomiędzy przyciskami w Menu liczone w pikselach.

 

 

 • Submenu - tu możesz wybrać w jakim kierunku ma się wysuwać menu rozwijane.

 

 • Dopasowanie menu - tu ustawisz dopasowanie Menu.

 

 

Zmiana wyglądu Menu

 

 

Zmiana orientacji Menu na pionową / poziomą

 

Aby zmienić orientację Menu w kreatorze stron www WebWave, po prostu wybierz ją w bocznym panelu edycji. Kierunek, w którym rozwija się drugi poziom Menu możesz dostosować w opcji "Submenu".

 

 

Zmiana wyglądu całego Menu

 

Żeby zmienić wygląd całego Menu wystarczy, że klikniesz w nie jeden raz. Możesz teraz w panelu bocznym zmieniać atrybuty dokładnie tak, jak atrybuty zwykłych obiektów. Możesz ustawić tło, dopełnienie, obramowanie itd.

 

 

Zmiana wyglądu przycisków w Menu

 

jak stworzyć menu

 

 • W stanie normalnym - aby zmienić styl pojedynczego przycisku w Menu kliknij ten przycisk dwukrotnie. Zielona ramka wokół całego elementu zniknie, pojawi się za to cyjanowa obwódka wokół pojedynczego przycisku. W bocznym panelu edycji możesz teraz edytować pojedynczy przycisk, a dodatkowo pokaże się edytor umożliwiający zmianę stylu tekstu w przycisku.

 

 • Po najechaniu myszką na przycisk - aby edytować styl przycisku po najechaniu na niego myszką, zaznacz do edycji ten przycisk i w bocznym panelu edycji zaznacz opcję "Po najechaniu myszką". Teraz wszystkie dokonywane zmiany w stylu przycisku dotyczyć będą jego wyglądu po najechaniu na niego myszką.


   

 • W stanie aktywnym - stan aktywny Menu to wygląd przycisku linkującego do podstrony, która jest obecnie otwarta. Jeżeli więc jesteś obecnie na podstronie "Oferta", to w Menu przycisk "Oferta" pokaże się w stanie aktywnym. Aby edytować ten stan, kliknij dwa razy wybrany przycisk Menu i na liście "Stan:" wybierz opcję "Aktywny".

 

 

Jeden przycisk Menu wygląda inaczej niż pozostałe

 

Jeżeli chcesz, aby jeden przycisk w Menu wyglądał inaczej niż wszystkie pozostałe, zaznacz ten przycisk, klikając go dwa razy i w bocznym panelu edycji odznacz opcję "Używaj stylu domyślnego".

 

Od teraz wszystkie zmiany wprowadzane w stylu tego przycisku będą dotyczyć tylko i wyłącznie jego, wygląd innych przycisków nie zostanie zmieniony.

 

Menu

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
jak stworzyć stronę www fundusze unijne
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj