Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Kreator stron www WebWave CMS umożliwia użytkownikom korzystanie ze znanych i wygodnych skrótów klawiszowych. Poniżej poznasz listę tych skrótów, które z pewnością przyśpieszą Twoją pracę w kreatorze.

 

Niektóre skróty klawiszowe możesz również wywołać z górnego menu w zakładce Edycja.

 

Cofnij

Wykonaj ponownie

Kopiuj

Wklej

Wytnij

Zaznacz wszystko

Usuń

Zmiana wielkości elementu z zachowaniem proporcji

Przesuwaj element wzdłuż osi pionowej lub poziomej

Przesuwanie elementu za pomocą strzałek

Przesuwaj element ignorując prowadnice

 

Ctrl + z = cofnij

Skrót, który doskonale zna każdy grafik, czy projektant. Wciśnięcie tej kombinacji powoduje cofnięcie ostatnio wykonanej akcji w kreatorze. Bardzo przydatne, kiedy przesuniesz coś i stwierdzisz, że wcześniej było lepiej lub niechcący usuniesz element.

 

Ctrl + y = wykonaj ponownie 

Przeciwieństwo skrótu powyżej. Dzięki niemu możesz odwołać cofnięcie akcji. Kiedy cofniesz o jedną akcję za dużo, ten skrót pozwoli Ci ją przywrócić. 

 

Ctrl + c = kopiuj

Tego skrótu nie trzeba, nikomu tłumaczyć. Jest częścią słynnej metody "Kopiego Pejsta". Możesz skopiować dowolne elementy i wkleić je na dowolną podstronę swojego serwisu. A zrobisz to za pomocą...

 

Ctrl + v = wklej

Ten skrót uzupełnia wyżej wspomnianą metodę "Kopiego Pejsta". Wcześniej skopiowane lub wycięte elementy możesz wkleić na dowolną podstronę. Elementy pojawią się na wierzchu stosu warstw i jeżeli zasłonią coś, czego nie powinny, to po prostu przesuń je niżej w hierarchii warstw.

 

Ctrl + x = wytnij

Skrót usuwa zaznaczone elementy ze strony www, ale pozwala Ci wkleić je w innym miejscu. Uwaga, jeżeli po kolei wytniesz kilka elementów, to będziesz mógł wkleić tylko ostatni wycięty, pozostałe będą usunięte. 

 

Ctrl + a = zaznacz wszystko

Skrót klawiszowy pozwala zaznaczyć wszystkie elementy na stronie.

 

Delete = usuń

Aby szybko pozbyć się niechcianego elementu ze strony www, zaznacz go i wciśnij klawisz delete. Możesz zaznaczyć dowolną liczbę elementów. Jeżeli skasujesz coś, co miało pozostać na stronie, możesz szybko naprawić swój błąd za pomocą ctrl + z

 

Shift + rozciąganie elementu = zachowanie proporcji

Kiedy chcesz zmienić rozmiar element na stronie www, ale zależy Ci na tym, żeby jego proporcje pozostały bez zmian (np. zdjęcie albo logo) wtedy możesz skorzystać z klawisza shift.

Trzymając shift, złap za jeden z brzegów elementu i zacznij go rozciągać lub zmniejszać. Drugi wymiar także automatycznie zmieni się, tak aby proporcje elementu zostały zachowane.

 

Shift + przesuwanie element = przesunięcie tylko w pionie lub poziomie

Kiedy chcesz przesunąć element tylko w jednej osi, możesz to zrobić, wciskając Shift i przeciągając element. Czy przesunięcie ma być w pionie, czy w poziomie kreator sam rozpozna na podstawie Twojego ruchu myszą.

 

Strzałki lub Shift + strzałki = przesunięcie

Zaznacz jeden lub kilka elementów i wciśnij strzałkę. Elementy przesuną się o jeden piksel we wskazanym kierunku. Jeżeli wciśniesz shift + strzałka element przesunie się o 10 pikseli.

 

Ctrl + przesuwanie elementu = ignorowanie prowadnic

Kiedy chcesz precyzyjnie ustawić jakiś element, a on cały czas doskakuje do którejś z prowadnic, po prostu przesuń go, trzymając wciśnięty Ctrl. Prowadnice będą wtedy ignorowane i element nie będzie się do nich łapał.

Lista skrótów klawiszowych w kreatorze

27 marca 2015

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

KONTAKT

contact@webwavecms.com

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ