Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

11 stycznia 2018

Lista artykułów

Lista artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwia przedstawienie skrótów aktualności w sposób automatyczny. Jest to element o bardzo szerokich możliwościach. Można dzięki niemu stworzyć własnego bloga, zaprezentować aktualności w firmie, a nawet zaprezentować tworzone przez siebie produkty. W tym poradniku dowiesz się jak zrobić stronę internetową z listą artykułów newsfeedem.

 

Dodanie listy artykułów na stronę

Ustawienia listy artykułów

Zmiana wyglądu listy artykułów

Zmiana tekstów

 

 

Dodanie listy artykułów na stronę.

Listę artykułów można dodać z menu po lewej stronie ekranu. Wystarczy kliknąć ikonę lub przeciągnąć ją w obszar roboczy.

 

 

Po dodaniu na stronie www nowej listy artykułów zostanie ona wypełniona przykładowymi aktualnościami. Pojawi się więc przykładowa miniatura, tytuł artykułu oraz jej treść. Ta zawartość ma umożliwiać nadanie odpowiedniego wyglądu liście artykułów. Po dodaniu prawdziwych artykułów, przykładowe zostaną automatycznie zamienione przez istniejące.

 

Lista artykułów.

Po rozwinięciu zakładki "Ustawienia listy artykułów" z panelu ustawień po prawej stronie, ukażą Ci się następujące opcje:

  • Kategoria - Z jakiej kategorii artykuły mają wyświetlać się na tej liście (można wybrać tylko jedną kategorię).
  • Sortowanie - W jaki sposób mają być sortowane artykuły: data (od najnowszych), data (od najstarszych), lub alfabetycznie.
  • Ilość artykułów - Ile aktualności ma się jednorazowo wyświetlać na liście aktualności oraz ile aktualności ma być w jednym rzędzie. Przykładowo, jeśli ustawimy ilość aktualności na 6, a w oknie "w rzędzie" wpiszemy 3, to lista aktualności będzie miała maksymalnie dwa rzędy po 3 aktualności w każdym rzędzie.
  • Odstęp pionowy, poziomy - Jaki odstęp w pikselach ma być pomiędzy skrótami poszczególnych aktualności. Można osobno ustawić odstęp pionowy i poziomy.
  • Liczba słów - Ile pierwszych słów z treści artykułu ma być pokazywanych w skrócie artykułu.

 

 

Wyświetlane elementy.

Dodatkowo nieco niżej możesz ustawić:

  • Skrót artykułu - Czy ma być pokazywany skrót treści aktualności oraz ile ma zawierać słów.
  • Miniatura - Czy na liście artykułów ma być wyświetlana miniatura artykułu. Można tutaj również ustawić, w jaki sposób zdjęcie ma być ustawione w ramce - czy ma ono być dopasowane, czy przycięte. Bardzo ważną opcją jest też rozmieszczenie zdjęcia. Można tutaj wybrać gdzie, względem tekstu, ma być ustawiona miniatura artykułu. Domyślnie ustawiona jest po lewej stronie tekstu, można ją jednak przenieść na prawo, nad i pod tekst, a także pomiędzy tytuł a treść artykułu.
  • Stronicowanie - Stronicowanie pozwala wyświetlić na liście artykułów więcej, niż się tam jednorazowo zmieści. Jeżeli np. ustawiliśmy, aby na liście wyświetlanych było 6 artykułów, a napisaliśmy już tych artykułów 15, to dzięki stronicowaniu możemy wyświetlić trzy strony artykułów,  na każdej po maksymalnie 6 wpisów. Jeśli ukryjemy stronicowanie, na liście artykułów widoczne będą jedynie najnowsze artykuły. W tym miejscu możemy też zmienić ikonę strzałki pojawiającą się na liście stronicowania.
  • Czytaj dalej - Czy na liście artykułów ma pojawiać się przycisk "czytaj dalej". Jeśli tego guzika nie ma, to i tak zawsze kliknięcie tytułu artykułu lub miniatury przeniesie nas na stronę www artykułu.
  • Data - Czy wyświetlać datę stworzenia artykułu.

 

 

Utwórz artykuł.

W tej zakładce możemy szybko przejść do tworzenia nowego artykułu oraz wyświetlić listę wszystkich wyświetlanych w tej liście artykułów.

 

 

Zmiana wyglądu listy artykułów.

Zmiana wyglądu listy artykułów w kreatorze WebWave odbywa się tak samo, jak każdego innego elementu. Dodatkowo możemy dwukrotnie kliknąć każdy z elementów artykułu, aby przejść do stylowania tego konkretnego fragmentu. Tak więc, jeśli klikniemy dwukrotnie w nagłówek aktualności, zarówno on, jak i inne nagłówki aktualności w tej liście zostaną oznaczone niebieską ramką. W panelu dolnym będziemy wtedy mogli zmienić właściwości tylko tych nagłówków. Będzie też można edytować styl tekstu nagłówka aktualności.

 

 

Zmiana tekstów.

Lista aktualności pokazuje skróty istniejących aktualności. Dlatego, jeśli chcemy zmienić konkretny tekst (np. nagłówek któregoś ze wpisów), musimy zrobić to pośrednio. Należy więc przejść do edycji konkretnego artykułu i tam zmienić tytuł albo treść aktualności. Gdy skończysz edycję artykułu, zmiany automatycznie wprowadzone zostaną na liście artykułów.