Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.
Masz pomysł na nową funkcjonalność? Koniecznie podziel się nim z innymi.
Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór.
Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.
contact@webwavecms.com
+48 731 395 898
Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00
Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.
Znajdziesz nas na:
Pomoc.
Firma.
Ikona w kreatorze stron www WebWave to element graficzny, który świetnie sprawdzi się w wielu przypadkach. Najpopularniejsze zastosowanie znajdzie jako element nawigacyjny po stronie www, ale może wchodzić też w interakcję z użytkownikiem. W tym artykule dowiesz się jak dodać Ikonę do strony internetowej i poznasz jej podstawowe zastosowanie.
Ikonę można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć w miejsce zaznaczone na zdjęciu poniżej.
Gdy dodasz nową Ikonę do swojej strony www, pokaże Ci się menadżer plików. Zaznacz w nim tą grafikę, który chcesz dodać do strony i potwierdź swój wybór klikając "Wybierz" na dole okna.
Po zaznaczeniu ikony, w menu po prawej stronie pojawi się możliwość edycji atrybutów Ikony.
Po rozwinięciu zakładki "Akcja po kliknięciu" (nad czerwoną strzałka - zdjęcie powyżej), na ekranie pojawi się szereg opcji, które można przypisać ikonie. Opcja ta często używana jest np. do podlinkowania logo firmy tak, aby po kliknięciu w nie użytkownik został przeniesiony na stronę główną serwisu lub po prostu do przejścia w daną część strony. Można ustawić link do:
Brak - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.
Przejdź do elementu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.
Przejdź do podstrony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.
Przejdź do artykułu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.
Przejdź do adresu WWW - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.
Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:
Przejdź do adresu URL - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.
Zadzwoń pod numer telefonu - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.
Wyślij e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.
Wyświetl plik z biblioteki mediów - kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie wcześniej wybranego pliku z biblioteki mediów.
Aby zmienić obraz wyświetlany w ikonie, zaznacz ją, następnie kliknij "Zmień ikonę" w bocznym panelu edycji. Wybierz nowy obraz, który chcesz, aby był wyświetlany w tym elemencie i zatwierdź wybór, klikając "Wybierz".