Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

31 stycznia 2020

Ikona

Ikona w kreatorze stron www WebWave to element graficzny, który świetnie sprawdzi się w wielu przypadkach. Najpopularniejsze zastosowanie znajdzie jako element nawigacyjny po stronie www, ale może wchodzić też w interakcję z użytkownikiem. W tym artykule dowiesz się jak dodać Ikonę do strony internetowej i poznasz jej podstawowe zastosowanie.

Dodanie Ikony do strony

Ustawienia Ikony

Zmiana Ikony

Dodanie ikony do strony www

Ikonę można dodać z paska narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć w miejsce zaznaczone na zdjęciu poniżej.

 

 

Gdy dodasz nową Ikonę do swojej strony www, pokaże Ci się menadżer plików. Zaznacz w nim tą grafikę, który chcesz dodać do strony i potwierdź swój wybór klikając "Wybierz" na dole okna.

 

Ustawienia ikony

Po zaznaczeniu ikony, w menu po prawej stronie pojawi się możliwość edycji atrybutów Ikony.

 

 

Akcja po kliknięciu (link)

Po rozwinięciu zakładki "Akcja po kliknięciu" (nad czerwoną strzałka - zdjęcie powyżej), na ekranie pojawi się szereg opcji, które można przypisać ikonie. Opcja ta często używana jest np. do podlinkowania logo firmy tak, aby po kliknięciu w nie użytkownik został przeniesiony na stronę główną serwisu lub po prostu do przejścia w daną część strony. Można ustawić link do:

 • Brak - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie nie powoduje żadnej akcji. Jest to szczególnie przydatne gdy tworzymy menu dwupoziomowe i chcemy, aby po najechaniu na element rozwinął się drugi poziom menu.

 • Przejdź do elementu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie powoduje przejście do konkretnego elementu znajdującego się w witrynie. Np. na dole jednej z podstron, za kilometrami tekstu znajduje się galeria do której chcesz linkować bezpośrednio z głównego menu. Wybierz opcję dodaj link do "obiekt na stronie", wybierz stronę, na której obiekt ten się znajduje a następnie wskaż konkretny obiekt, do którego ma prowadzić link i gotowe. Jeśli nie wiesz jak nazywa się dany obiekt, kliknij go na danej stronie po czym odczytaj jego nazwę w warstwach, będzie podświetlona na zielono.

 • Przejdź do podstrony - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranej podstrony w twojej witrynie.

 • Przejdź do artykułu - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do wybranego artykułu w twojej witrynie.

 • Przejdź do adresu WWW - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

 • Inne - pozwala na utworzenie niestandardowego elementu menu:

  • Przejdź do adresu URL - pozwala na utworzenie elementu menu, którego kliknięcie prowadzi do dowolnej strony internetowej. Wystarczy podać jej URL w polu Adres strony i wybrać czy ma się otwierać w nowej karcie przeglądarki czy w tej samej.

  • Zadzwoń pod numer telefonu - kliknięcie elementu spowoduje uruchomienie programu typu Skype lub możliwość wykonania połączenia przy przeglądaniu strony na smartphonie.

  • Wyślij e-mail - kliknięcie elementu spowoduje otwarcie się programu pocztowego z wybranym adresem e-mailem w polu odbiorcy.

  • Wyświetl plik z biblioteki mediów - kliknięcie elementu spowoduje wyświetlenie wcześniej wybranego pliku z biblioteki mediów.

 

Zmiana ikony

Aby zmienić obraz wyświetlany w ikonie, zaznacz ją, następnie kliknij "Zmień ikonę" w bocznym panelu edycji. Wybierz nowy obraz, który chcesz, aby był wyświetlany w tym elemencie i zatwierdź wybór, klikając "Wybierz".

 

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!