WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

13 października 2016

Czym jest strona responsywna i czym różni się od strony mobilnej

RWD to skrót od responsive web design, czyli technika umożliwiająca projektowanie stron dla różnych rozdzielczości, na jakich dana strona może zostać wyświetlona. W powszechnym mniemaniu uważa się, iż są 4 podstawowe wielkości, o których należy tu wspomnieć:

 

 Urządzenie                  Bezpieczna, zalecana szerokość wyrażona w  pixelach (px)
 Desktop  1200
 Tablet  768
 Telefon poziom  480
 Telefon pion  320
 

Responsywna strona internetowa posiada szereg zalet, których nie można przypisać wersji mobilnej, wymieńmy te najistotniejsze.

 

 1. Wspólny panel zarządzania treścią (CMS) – strony typu RWD mają możliwość publikacji oraz zmiany treści za pośrednictwem jednego panelu administracyjnego, czego brakuje stronom mobilnym – są to zazwyczaj dwa odrębne serwisy, które wymagają osobnej aktualizacji.
   
 2. Dostosowanie dla każdego urządzenia z osobna –  jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią wielkość elementów wraz z ich rozmieszczeniem w zależności od wspomnianej wcześniej szerokości. W wersji mobilnej wszystko jest takie samo dla każdego z urządzeń mobilnych.
   
 3. Jeden adres URL – bez znaczenia, na jakim urządzeniu strona jest przeglądana, jej adres nie zmieni się na adres strony mobilnej, dzięki czemu wysyłając link do drugiej osoby, ona zawsze zobaczy tę stronę w prawidłowy sposób, niezależnie od tego, na jakim urządzeniu ją ogląda. Strony mobilne często charakteryzują się przedrostkiem „m” lub „mobile” w adresie domeny, wtedy taki adres wygląda następująco: „m.webwavecms.com”
   
 4. Lepsze wyniki SEO – strony mobilne narażają nas na tzw. „duble content” – czyli wykrycia przez przeglądarkę duplikatu treści, co negatywnie wpływa na pozycjonowanie strony w Internecie. 
   
 5. Wspólne kody śledzące – strony mobilne z racji tego, iż nie są jednym serwisem, tylko dwoma odrębnymi, musimy zaimplementować dwa odrębne kody śledzące(np. Google Analytics), następnie sumować wyniki. Stron responsywnych ten problem nie dotyczy.
   
 6. Google frendly – google otwarcie promuje strony w technologii RWD, ponieważ są przyjaźniejsze dla użytkowników. Jest to także dodatkowy atut dla SEO.


 

Czy strony mobilne posiadają jakieś cechy szczególne, jeśli tak to jakie?

 1. Możliwość szybszego wdrożenia – jest to rozwiązanie jednopoziomowe, stworzenie go jest mniej pracochłonne.
   
 2. Łatwiejsze „odchudzenie” strony – optymalizacja serwisu mobilnego będzie znacznie prostsza niż strony RWD.
   
 3. Możliwość stworzenia oddzielnej nawigacji oraz treści – co prawda jest to także do osiągnięcia na stronach typu RWD, jednakże jest to dużo bardziej czasochłonne.

 

 

Podsumowanie

Jak widać, wybór jest prosty, jedyną słuszną decyzją jest tworzenie stron typu RWD i nie warto tego zaniedbywać. Zarówno szereg korzyści płynący z dotarcia do odbiorcy (czytelność serwisu), jak i pozycjonowanie jest główną zaletą tej technologii. Obecnie coraz więcej serwisów wypiera strony mobilne, zastępując je responsywnymi.