WebWave

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona www bez kodowania? To łatwe - zacznij już teraz.

contact@webwavecms.com
+48 731 395 898

Porozmawiaj z nami na czacie
Od godziny 08:00 do 24:00

WebWave     WebWave     WebWave

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

Znajdziesz nas na:

WebWave     WebWave     WebWave

Zaloguj się

Zarejestruj się

Panel Webmastera

WebWave

 

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

Kategorie.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

20 sierpnia 2014

CMS - Role użytkowników na stronie

W kreatorze stron www WebWave zalogowanemu na stronie użytkownikowi można przydzielić jedną z czterech dostępnych ról.

 

 

Użytkownik

Najniższa „ranga” użytkownika, jaką można stworzyć. Nie umożliwia żadnej ingerencji w treści na stronie, ale możne dzięki temu kontu obejrzeć podstrony, które wymagają logowania. Pozwala też na łatwe przełączanie i obejrzenie podstron projektu. Idealne rozwiązanie, gdy chcesz pokazać postęp prac, ale jednocześnie z jakichkolwiek powodów nie chcesz umożliwić edycji treści.

 

 

Redaktor

To rodzaj konta użytkownika, które pozwala już na wprowadzanie zmian do treści i edytowanie elementów strony. Redaktor może też dodawać aktualności poprzez listy artykułów (newsfeedy). W ramach zmian na projekcie strony można jednak wyłącznie edytować tekst, czy dodawać lub usuwać zdjęcia. Konto redaktora nie pozwala na zmianę wielkości czcionek, zaawansowaną edycję elementów, ponadto nie daje dostępu do statystyk odwiedzin, nie pozwala na zarządzanie ustawieniami SEO oraz kategoriami aktualności.  Redaktor nie ma też możliwości edytowania i dodawania podstron w strukturze strony.  

 

 

Redaktor naczelny

To konto dające szerokie możliwości edycji i wpływania na różnorodne aspekty tworzonej strony. Poza wszystkimi standardowymi możliwościami konta „redaktor”, dodaje także bardziej zaawansowane opcje jak edycja ustawień SEO czy zaawansowane opcje zmiany tekstu i elementów. Możliwy też jest wgląd do listy stron, aktualności i statystyk odwiedzin.

 

 

Administrator

To rodzaj konta użytkownika, który ma te same możliwości edycji, konfiguracji i wprowadzania zmian w projekcie co webmaster. Wygląd kreatora po zalogowaniu się do CMS jest identyczny jak wygląd kreatora webmastera strony. Można więc swobodnie dodawać i edytować podstrony, dodawać i usuwać elementy, zmieniał położenie i wszelkie parametry każdego elementu, zmieniać szablony, dodawać artykuły i wzory artykułów. Także opcje związanie z pocztą, ustawieniami SEO i innymi są dostępne. Ten typ użytkownika daje ogromne możliwości. Tworząc dla swoich klientów konto Administratora, dajesz tak naprawdę dostęp do kreatora stron www. Z tego powodu użytkownicy tego poziomu mają dostęp do bazy wiedzy WebWave.

 

 

Użytkownik

Redaktor

Redaktor Naczelny

Administrator

Przeglądanie strony

+

+

+

+

Widoczność podstron wymagających logowania

+

+

+

+

Edycja tekstu

-

+

+

+

Zaawansowana edycja tekstu

-

-

+

+

Dodawanie własnych tekstów

-

-

-

+

Dodawanie i usuwanie zdjęć

-

-

-

+

Edycja struktury strony (podstron)

-

-

-

+

Dostęp do statystyk strony

-

-

+

+

Dostęp do ustawień SEO

-

-

+

+

Dodawanie nowych podstron

-

-

-

+

Dodawania artykułów

-

-

-

+

Dodawanie nowych elementów

-

-

-

+

 

UWAGA! Logowanie odbywa się poprzez dopisanie do URL strony /admin.

Wybór, czy użytkownik CMS może dokonywać płatności

Korzystając z konta agencyjnego i prezentując swojemu klientowi panel CMS, prawdopodobnie nie chcesz, aby dokonywał on samodzielnie płatności - wyślesz do niego własną fakturę. Jednak jeśli poinformowałeś klienta o tym, że korzystasz z WebWave, możesz dać mu możliwość płacenia za stronę samodzielnie poprzez panel CMS. Dlatego rozdzieliliśmy opcję uprawnień do edycji użytkowników CMS od tego, czy mogą oni dokonywać płatności za stronę, czy nie.

 

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!