Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Artykuły można by też nazwać aktualnościami, produktami albo nawet blogiem. Jest to bardzo potężna funkcja kreatora stron www WebWave CMS, którą wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Pierwsze co się wszystkim nasuwa to przede wszystkim pisanie aktualności jako nowości, najnowszych wydarzeń na własnej stronie internetowej. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Kiedy korzystać z artykułów?

Dlaczego warto korzystać z artykułów?

Przykłady zastosowania artykułów

 

 

Kiedy korzystać z artykułów?

Dzięki artykułom możemy łatwo i szybko tworzyć podstrony, które różnić się będą między sobą jedynie treścią, a nie formą. Oznacza to, że jeśli na Twojej stronie będzie wiele podstron, które będą miały taki sam układ elementów (będą wyglądać tak samo) a różnić się będą jedynie treścią, to tam właśnie warto skorzystać z artykułów. Kolejna sytuacja, kiedy warto skorzystać z artykułów, ma miejsce wtedy, gdy chcemy, aby na jednej ze stron znalazł się swego rodzaju spis treści, który będzie uzupełniał się automatycznie. Do stworzenia takiego spisu treści można wykorzystać element lista artykułów.

 

 

Dlaczego warto korzystać z artykułów?

Z artykułów warto korzystać z bardzo wielu powodów. Przede wszystkim zarządza się nimi znacznie łatwiej niż podstronami. Dzieje się tak, ponieważ dla artykułów mamy do dyspozycji kilka ciekawych narzędzi. Przede wszystkim mowa tutaj o elemencie Lista artykułów. Wykorzystać możemy również sortowaną listę artykułów oraz kategorie. Poza tym, dzięki wzorom artykułów możemy bardzo szybko wprowadzić zmiany we wszystkich artykułach zbudowanych na podstawie danego wzoru.

 

 

Przykłady zastosowania artykułów

Przykładów zastosowań dla artykułów jest bardzo wiele. Zajmiemy się jednak tylko kilkoma najważniejszymi.

 

Nowości

Najbardziej oczywisty przykład zastosowania artykułów. Dodajemy na stronie www jedną listę artykułów i jeden wzór artykułów. Opisujemy najnowsze wydarzenia i nowości. 

 

Artykuły

Bardziej skomplikowany przypadek. Możemy tutaj zastosować wiele list artykułów i wiele wzorów, aby pisać informacje na wiele różnych tematów i mieć je odpowiednio posortowane. Dla przykładu wszystkie podstrony tworzone w tym poradniku budowane są jako artykuły. Na stronie https://webwavecms.com/Help/SEO umieszczona jest lista artykułów, która wyświetla tylko artykuły z kategorii SEO. Wszystkie artykuły na temat SEO, takie jak: 

 

 

​tworzone są jako artykuły należące do kategorii SEO. Dzięki temu, gdy chcemy dodać nowy artykuł na temat SEO, wystarczy jedynie napisać treść, wybrać dla niej odpowiedni szablon i przyporządkować do kategorii SEO. Gdy napiszemy treść, nie musimy się już martwić, czy artykuł wyświetla się w poprawnym miejscu strony www.

 

Produkty

Korzystając z artykułów, możemy również opisywać produkty. Np. jeśli prowadzimy stronę internetową o grach komputerowych, każda gra będzie osobnym produktem, który można opisać w osobnym artykule.

 

Blog

Jeśli prowadzimy bloga, również najlepiej będzie nam do tego celu wykorzystać artykuły. Wystarczy wtedy, że wpiszemy treść nowego wpisu, a wyświetli się nam on w odpowiednim miejscu strony www tak posortowany, jak tylko potrzebujemy.

Artykuły - Czym są i do czego służą?

15 grudnia 2014

 Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

Możesz też się zapoznać z naszym kursem tworzenia dobrych stron.
Do ogarnięcia w jeden wieczór
.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Panel Webmastera

Zarejestruj się

Zaloguj się