Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Pozostałe artykuły

Grupy

Grupy w kreatorze stron www WebWave CMS służą do grupowania elementów na liście warstw. Dla przykładu wszystkie elementy z nagłówka strony możemy wstawić do grupy "Nagłówek" dzięki temu z jednej strony możemy zapanować nad rosnącą ilością warstw, a z drugiej elementy na stronie internetowej możemy połączyć w swego rodzaju całość.

 

Stworzenie nowej grupy

Dodanie elementów do grupy

Jak wygląda grupa?

Zmiana wyglądu grupy

Grupa o szerokości 100%

Powiązanie dwóch grup

Powiązanie wielu grup

 

 

 Stworzenie nowej grupy

 

Aby stworzyć nową grupę, kliknij przycisk w lewym dolnym rogu okna warstw.

 

 

 

 Dodanie elementów do grupy

 

Aby dodać elementy do grupy, zaznacz warstwy odpowiadające tym elementom i przeciągnij je do stworzonej grupy.

 

 

 

 Jak wygląda grupa?

 

Grupa opakowuje elementy, które do niej wstawimy, dzięki czemu wielkość grupy obliczana jest automatycznie. Aby zobaczyć, jakiej wielkości jest grupa, zaznacz ją na liście warstw. Automatycznie zaznaczone zostaną wszystkie elementy należące do tej grupy, a jej wielkość oznaczona zostanie szarą ramką.

 


 

 

 Edycja wyglądu grupy

 

Wygląd grupy można edytować dokładnie tak samo, jak wygląd innych elementów. Grupa może więc mieć swój kolor tła, zdjęcie w tle, przeźroczystość, ramkę, cień czy dopełnienie.

 

 

 

 Grupa o szerokości 100%

 

Gdy ustawimy grupie szerokość 100%, będzie się zachowywać jak sekcja strony. Dostosuje swoją szerokość do szerokości przeglądarki internetowej, a jej wysokość zostanie obliczona w zależności od znajdujących się w niej elementów.

 

 

 

 Powiązanie dwóch grup

 

Odpowiednie wykorzystanie grup i ich powiązań pozwoli Ci stworzyć stronę www, która będzie dostosowywała swój wygląd, gdy będziesz zmieniał jej treść. Aby stworzyć powiązanie pomiędzy dwoma grupami, zaznacz jedną grupę i w bocznym panelu edycji kliknij "Dodaj powiązanie".

 

 

 

 Wyświetlaj jedną grupę pod drugą

 

"Wyświetlaj jedno pod drugim" to pierwszy z typów powiązań pomiędzy grupami. Powiązanie to oznacza, że jedna grupa (wraz ze wszystkimi jej elementami) zawsze wyświetlać się będzie pod drugą. Bardzo ważne jest to, że jeżeli jedna grupa zostanie zepchnięta przez drugą w dół, razem z grupą zepchnięte zostaną wszystkie znajdujące się w niej elementy. 

 

Powiązanie to wykorzystywane jest przede wszystkim w sytuacjach, gdy chcemy, aby wysokość naszej strony www dopasowywała się dynamicznie do ilości treści na tej stronie.

 

Doskonałym przykładem zastosowania grup jest umieszczenie elementu tekstowego w jednej grupie, a zdjęcia, które ma się zawsze znajdować pod tym elementem tekstowym, w drugiej grupie i powiązanie tych grup. Od teraz ile tekstu nie wpiszemy w nasz element tekstowy, zdjęcie zawsze znajdzie się pod nim.

 

 

 

 Dopasuj wysokość

 

Powiązanie grup opcją "dopasuj wysokość" spowoduje, że dół obydwu grup zawsze skończy się w tym samym miejscu. Pozwala to tworzyć kolumny, które zawsze kończyć będą się w tym samym miejscu - np. kolumna lewa na stronie, w której umieszczamy menu i jakieś podstawowe informacje, oraz kolumna centralna, w której umieszczamy treść i artykuły.

 

 

 

 Powiązanie wielu grup

 

Można powiązać ze sobą wiele grup. Jeśli np. powiążemy ze sobą trzy grupy, aby się odpychały, to pierwsza grupa odepchnie drugą, a druga trzecią. Możemy w ten sposób tworzyć sekcje naszej strony. Można też mieszać powiązania grup. Grupy z danej strony mogą być powiązane z grupami szablonu. Nie wolno tylko tworzyć powiązań, które tworzyłyby pętle. Nie da się więc stworzyć czegoś takiego, aby grupa A odpychała grupę B, grupa B grupę C, a grupa C grupę A.

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj