Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Dzięki szablonom w kreatorze stron www WebWave CMS możesz na wielu podstronach wyświetlać te same elementy. Ułatwia to zarządzanie stroną internetową i wprowadzanie na niej zmian. Jeśli np. chcesz zmienić numer telefonu, który jest umieszczony w nagłówku Twojej strony www i widnieje na wszystkich podstronach, nie musisz otwierać wszystkich podstron i na każdej zmieniać go oddzielnie. Wystarczy, że zmienisz go w szablonie, a zmiany będą widoczne na wszystkich podstronach. W tym artykule dowiesz się jak stworzyć stronę internetową wykorzystując przy tym szablon podstron.

 

Jak korzystać z szablonów?

Dodawanie elementów do szablonu

Edycja szablonu

Pozycja szablonu na liście warstw

Inne położenie na tej podstronie

Ukrycie elementów szablonu

 

 

 Jak korzystać z szablonów?

Szablon strony www są to pewne ramy, na których opierają się wszystkie podstrony. W szablonie warto więc umieścić te elementy, które wyświetlane są na wszystkich, albo prawie wszystkich podstronach danej strony www. Z reguły będzie to więc logo firmy czy menu strony.

 

 

Dodawanie elementów do szablonu

Co zrobić, kiedy utworzyłeś już swój wymarzony nagłówek strony i chcesz, żeby automatycznie był wyświetlany na każdej podstronie? Jest to bardzo proste. Zaznacz jeden lub kilka elementów, które chcesz dodać do szablonu. Elementy możesz również wybrać z listy warstw. W panelu ustawień po prawej stronie kreatora kliknij "Dodaj do szablonu"
 


 

Do szablonu możesz dodać także całą grupę elementów na raz. Więcej o grupach przeczytasz tutaj.

 

 

Edycja szablonu

Edycja elementów należących do szablonu możliwa jest na dwa sposoby. Po pierwsze elementy szablonu można edytować pośrednio, na konkretnych podstronach. W tym celu kliknij dwa razy w element należący do szablonu. Jego blokada zostanie zdjęta i będziesz mógł go edytować. Możesz też kliknąć raz w element, a następnie w bocznym panelu ustawień kliknij "Edytuj element szablonu"
 

Szablon można też edytować bezpośrednio. W tym celu wybierz z listy podstron swój szablon

 


 

Pamiętaj, że wszystkie zmiany wprowadzone w elementy szablonu będą widoczne na każdej podstronie korzystającej z tego szablonu.

 

 

Pozycja szablonu na liście warstw

Na liście warstw każdej podstrony jest grupa "Szablon", w której znajdują się wszystkie elementy należące do szablonu. Grupa ta jest niepodzielna. Oznacza to, że elementów należących do podstrony nie można przemieszać z elementami należącymi do szablonu. Grupę szablonu możesz jednak umieścić w dowolnym miejscu na liście warstw, pomiędzy innymi elementami należącymi do podstrony. Dzięki temu elementy podstrony mogą się wyświetlać nad elementami szablonu lub pod nimi. Kolejność warstw możemy zmieniać w tym miejscu

 

 

Inne położenie na tej podstronie

Funkcjonalność szablonu pozwala na zmianę położenia szablonu na danej podstronie. Robimy to przez zaznaczenie opcji "Inne położenie na tej podstronie", po dodaniu elementu do szablonu

 

 

 Ukrycie elementów szablonu

Może się okazać, że nie chcesz wyświetlać wszystkich elementów swojego szablonu na niektórych podstronach. 

 

Otwórz daną podstronę i na liście warstw ukryj wybrany element ikoną "oka z ekranem". Element zniknie z tej podstrony dla danego widoku, a na wszystkich innych dalej będzie widoczny.

 

 

Aby przywrócić widoczność elementu, na liście warstw kliknij pole, gdzie powinna być ikona oka przy pozycji odpowiadającej danemu elementowi.

Szablon podstron - dzięki niemu ogarniesz spójność wszystkich podstron i zautomatyzujesz sporo pracy

18 września 2014

Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

KONTAKT

contact@webwavecms.com

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

PL

EN

RO