Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Pozostałe artykuły

Szablony podstron

Dzięki szablonom w kreatorze stron www WebWave CMS możesz na wielu podstronach wyświetlać te same elementy. Ułatwia to zarządzanie stroną internetową i wprowadzanie na niej zmian. Jeśli np. chcesz zmienić numer telefonu, który jest umieszczony w nagłówku Twojej strony www i widnieje na wszystkich podstronach, nie musisz otwierać wszystkich podstron i na każdej zmieniać go oddzielnie. Wystarczy, że zmienisz go w szablonie, a zmiany będą widoczne na wszystkich podstronach.

 

Jak korzystać z szablonów?

Dodawanie elementów do szablonu

Edycja szablonu

Pozycja szablonu na liście warstw

Ukrycie elementów szablonu

 

 

 Jak korzystać z szablonów?

 

Szablon strony www są to pewne ramy, na których opierają się wszystkie podstrony. W szablonie warto więc umieścić te elementy, które wyświetlane są na wszystkich, albo prawie wszystkich podstronach danej strony www. Z reguły będzie to więc logo firmy czy menu strony.

 

 

Dodawanie elementów do szablonu

 

Co zrobić, kiedy utworzyłeś już swój wymarzony nagłówek strony i chcesz, żeby automatycznie był wyświetlany na każdej podstronie? Jest to bardzo proste. Zaznacz jeden lub kilka elementów, które chcesz dodać do szablonu. Elementy możesz również wybrać z listy warstw. W bocznym panelu edycji kliknij "Dodaj do szablonu"

 

 

Do szablonu możesz dodać także całą grupę elementów na raz. Więcej o grupach przeczytasz tutaj.

 

 

 Edycja szablonu

 

Edycja elementów należących do szablonu możliwa jest na dwa sposoby. Po pierwsze elementy szablonu można edytować pośrednio, na konkretnych podstronach. W tym celu kliknij dwa razy w element należący do szablonu. Jego blokada zostanie zdjęta i będziesz mógł go edytować. Możesz też kliknąć raz w element, a następnie w bocznym panelu edycji kliknij "Edytuj element szablonu"

 

 

Szablon można też edytować bezpośrednio. W tym celu wybierz z listy podstron swój szablon

 

 

Pamiętaj, że wszystkie zmiany wprowadzone w elementy szablonu będą widoczne na każdej podstronie korzystającej z tego szablonu.

 

 

 Pozycja szablonu na liście warstw

 

Na liście warstw każdej podstrony jest grupa "Szablon", w której znajdują się wszystkie elementy należące do szablonu. Grupa ta jest niepodzielna. Oznacza to, że elementów należących do podstrony nie można przemieszać z elementami należącymi do szablonu. Grupę szablonu możesz jednak umieścić w dowolnym miejscu na liście warstw, pomiędzy innymi elementami należącymi do podstrony. Dzięki temu elementy podstrony mogą się wyświetlać nad elementami szablonu lub pod nimi.

 

 

 Ukrycie elementów szablonu

 

Może się okazać, że nie chcesz wyświetlać wszystkich elementów swojego szablonu na niektórych podstronach. 

 

Otwórz daną podstronę i na liście warstw ukryj wybrany element ikoną "oka z ekranem". Element zniknie z tej podstrony dla danego widoku, a na wszystkich innych dalej będzie widoczny.

 

 

Aby przywrócić widoczność elementu, na liście warstw kliknij pole, gdzie powinna być ikona oka przy pozycji odpowiadającej danemu elementowi.

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj