jak stworzyć stronę www z panelem cms
20 sierpnia 2014
Aby w kreatorze stron www WebWave dodać nowego użytkownika CMS, przejdź do okna użytkownicy. W tym celu wykonaj kilka prostych
19 grudnia 2014
Poprzez panel CMS stron stworzonych w kreatorze stron internetowych WebWave można modyfikować treść strony www, zdjęcia i wiele innych rzeczy.
20 sierpnia 2014
W kreatorze stron www WebWave edytowanie treści strony www w panelu CMS polega jedynie na podwójnym kliknięciu wybranego elementu i
20 sierpnia 2014
Aby zalogować się do panelu CMS kreatora stron www WebWave dla danej strony, do jej adresu dodaj "/admin". Panel logowania
20 sierpnia 2014
W kreatorze stron www WebWave zalogowanemu na stronie użytkownikowi można przydzielić jedną z czterech dostępnych ról.     Użytkownik   Najniższa „ranga” użytkownika,
31 marca 2016
Opcja zablokowania treści do edycji   Jako webmaster masz możliwość zablokować dla dodawanych przez Ciebie użytkowników CMS możliwość edycji dowolnego elementu.

  Pozostałe artykuły

W kreatorze stron www WebWave zalogowanemu na stronie użytkownikowi można przydzielić jedną z czterech dostępnych ról.

 

 

Użytkownik

 

Najniższa „ranga” użytkownika, jaką można stworzyć. Nie umożliwia żadnej ingerencji w treści na stronie, ale możne dzięki temu kontu obejrzeć podstrony, które wymagają logowania. Pozwala też na łatwe przełączanie i obejrzenie podstron projektu. Idealne rozwiązanie, gdy chcesz pokazać postęp prac, ale jednocześnie z jakichkolwiek powodów nie chcesz umożliwić edycji treści.

 

 

Redaktor

 

To rodzaj konta użytkownika, które pozwala już na wprowadzanie zmian do treści i edytowanie elementów strony. Redaktor może też dodawać aktualności poprzez listy artykułów (newsfeedy). W ramach zmian na projekcie strony można jednak wyłącznie edytować tekst, czy dodawać lub usuwać zdjęcia. Konto redaktora nie pozwala na zmianę wielkości czcionek, zaawansowaną edycję elementów, ponadto nie daje dostępu do statystyk odwiedzin, nie pozwala na zarządzanie ustawieniami SEO oraz kategoriami aktualności.  Redaktor nie ma też możliwości edytowania i dodawania podstron w strukturze strony.  

 

 

Redaktor naczelny

 

To konto dające szerokie możliwości edycji i wpływania na różnorodne aspekty tworzonej strony. Poza wszystkimi standardowymi możliwościami konta „redaktor”, dodaje także bardziej zaawansowane opcje jak edycja ustawień SEO czy zaawansowane opcje zmiany tekstu i elementów. Możliwy też jest wgląd do listy stron, aktualności i statystyk odwiedzin.

 

 

Administrator

 

To rodzaj konta użytkownika, który ma te same możliwości edycji, konfiguracji i wprowadzania zmian w projekcie co webmaster. Wygląd panelu edycji strony Administratora po zalogowaniu jest identyczny z kontem webmastera, który zarządza projektem. Można więc swobodnie dodawać i edytować podstrony, dodawać i usuwać elementy, zmieniał położenie i wszelkie parametry każdego elementu, zmieniać szablony, dodawać artykuły i wzory artykułów. Także opcje związanie z pocztą, ustawieniami SEO i innymi są dostępne.

 

Ten typ użytkownika daje właścicielom konta Agency ogromne możliwości. Tworząc dla swoich klientów konto Administratora, dajesz tak naprawdę dostęp do kreatora stron www, przy jednoczesnym fakcie, iż użytkownik taki nie musi wiedzieć, że korzysta z WebWave. Połączenie tego z opcją white label, jaką umożliwia konto Agency, pozwala dać klientowi kreator stron internetowych ze wszystkimi jego funkcjonalnościami pod własną marką.

 

 

 

 

Użytkownik

Redaktor

Redaktor Naczelny

Administrator

Przeglądanie strony

+

+

+

+

Widoczność podstron wymagających logowania

+

+

+

+

Edycja tekstu

-

+

+

+

Zaawansowana edycja tekstu

-

-

+

+

Dodawanie własnych tekstów

-

-

-

+

Dodawanie i usuwanie zdjęć

-

-

-

+

Edycja struktury strony (podstron)

-

-

-

+

Dostęp do statystyk strony

-

-

+

+

Dostęp do ustawień SEO

-

-

+

+

Dodawanie nowych podstron

-

-

-

+

Dodawania artykułów

-

-

-

+

Dodawanie nowych elementów

-

-

-

+

 

 

Wybór, czy użytkownik CMS może dokonywać płatności

 

Korzystając z white label i prezentując swojemu klientowi panel CMS, prawdopodobnie nie chcesz, aby dokonywał on samodzielnie płatności - wyślesz do niego własną fakturę. Jednak jeśli poinformowałeś klienta o tym, że korzystasz z WebWave, możesz dać mu możliwość płacenia za stronę samodzielnie poprzez panel CMS. Dlatego rozdzieliliśmy opcję uprawnień do edycji użytkowników CMS od tego, czy mogą oni dokonywać płatności za stronę, czy nie.

 

20 sierpnia 2014

Role użytkowników CMS

Więcej o:

Zarządzanie treścią strony - CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
jak stworzyć stronę www fundusze unijne
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj