Wyślij zgłoszenie
Wyślij zgłoszenie
Dziękujemy za przesłanie zgłoszenia!
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Widzisz jakiś błąd lub poradnik nie jest aktualny?

Nie każdy użytkownik potrzebuje skomplikowanego sklepu internetowego żeby przyjmować płatności od swoich klientów. Korzystając z WebWave - aplikacji do tworzenia stron www bez kodowania - możesz w bardzo łatwy sposób podpiąć tzw. 'linki płatnicze' do swojej strony, korzystając z usług naszego partnera - Paylane.

 

Co to są linki płatnicze?

Linki płatnicze to funkcjonalność umożliwiająca wygenerowanie jednorazowego lub wielorazowego linka do płatności. Link taki prowadzi bezpośrednio do spersonalizowanego formularza płatniczego. Można określić takie parametry jak: kwota, waluta, język, data ważności (od, do), link zwrotny, dane klienta czy parametr identyfikujący transakcję. Oznacza to po prostu, że można wygenerować link z konkretną ceną, podpiąć go do swojej strony stworzonej w WebWave i pobierać płatności od swoich klientów.

 

 

Założenie konta w PayLane

W pierwszej kolejności przejdź na stronę PayLane, kliknij 'wypróbuj', podaj nazwę użytkownika i adres e-mail. Na Twoją skrzynkę przyjdzie informacja o utworzeniu konta wraz z hasłem do niego. Użyj hasła i zaloguj się do PayLane.

 

Dla wygody zmień język na Polski po czym kliknij w przycisk 'aktywuj konto'. Postępuj zgodnie z instrukcjami dokańczając konfigurację swojego konta. Jeśli masz tu jakieś problemy to skontaktuj się z pomocą PayLane. Pamiętaj również o zniżce, którą oferujemy naszym użytkownikom korzystającym z pakietów premium. Szczegóły na jej temat znajdziesz na podstronie Benefity.

 

 

 

Wygenerowanie linka płatniczego

Kliknij w przycisk 'linki płatnicze' po lewej stronie w panelu PayLane.

 

 

Następnie kliknij w opcję 'dodaj nowy' po prawej stronie panelu PayLane.

 

 

Znajdujesz się teraz w panelu tworzenia linka płatniczego, wypełnij po kolei pola, które potrzebujesz. Poniżej znajdziesz opis poszczególnych pól.

 

 

Ustawienia podstawowe

Ustawisz tu podstawowe paramety, niezbędne do wygenerowania linka płatniczego.

 

Kwota

Czyli całościowa kwota jaką klient ma zapłacić. Po kliknięciu w wygenerowany link płatniczy klient zostanie przekierowany na stronę płatności z taką właśnie kwotą jak tu ustawisz.

 

Na prawo od kwoty możesz wybrać walutę, w której ma być przyjęta płatność.

 

Nazwa

Nazwy linków widoczne są tylko na liście linków w Panelu PayLane. Służą do ułatwienia identyfikacji linka płatniczego i nawigacji wśród wielu pozycji.

 

Opis transakcji

Opis transakcji to pole, jakie klienci będą widzieli na formularzu płatniczym. Wskaż tutaj jasno co jest przedmiotem transakcji.

 

Język

W tym polu wybierasz w jakim języku ma się wyświetlić strona po kliknięciu w link płatniczy. Najlepiej zostawić ustawienie 'domyślny' wtedy język tej strony dostosuje się do języka z jakiego korzysta użytkownik w swojej przeglądarce internetowej.

 

 

 

Ustawienia zaawansowane

Tutaj możesz ustawić zaawansowane opcje swojego linka płatniczego. Dzięki nim będziesz w stanie m.in. zidentyfikować płacących użytkowników. 

 

Link Zwrotny

Adres strony, na którą klient zostanie przekierowany po dokonaniu płatności, np. http://mojastrona.pl/dziekujemy. Podczas przekierowania zostanie przekazanych kilka parametrów. Lista wszystkich parametrów dostępna jest pod adresem http://devzone.paylane.com/secure-form-guide/implementation w sekcji Response.

 

Identyfikator transakcji

Identyfikator transakcji jest parametrem po którym będzie można zidentyfikować transakcję/płatnika. Po dokonanej płatności, klient zostanie przekierowany na adres podany w polu link zwrotny. Identyfikator transakcji zostanie przekazany w parametrze description.
W Panelu PayLane identyfikator transakcji będzie widoczny w szczegółach transakcji jako Opis produktu. Identyfikator może zawierać tylko litery, cyfry oraz myślniki.
 

  • Dynamiczny - wybranie tej opcji umożliwia dopisywanie do linka płatniczego po przecinku własnego parametru. Można dopisać tylko jeden identyfikator transakcji (ale może być dla każdego linku inny).
  • Statyczny - wybranie tej opcji umożliwia zdefiniowanie stałego identyfikatora transakcji, wpisz go po prostu w okienku pod spodem.

 

Okres ważności

Zaznaczenie tego pola pozwala na określenie zakresu dat, w jakim link będzie aktywny.

 

Wielokrotnego użytku

tego pola oznacza, że stworzony link będzie wielokrotnego użytku. Niezaznaczenie tej opcji spowoduje, że powstanie link, z którego skorzystać będzie można tylko raz.

 

 

 

Ustawienia personalizacji

W tej sekcji możesz spersonalizować link dla konkretnego klienta podając wszystkie jego dane. Dzięki temu po kliknięciu formularz będzie wypełniony i klient nie będzie musiał tracić czasu na wpisywanie swoich danych ręcznie.

 

Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól kliknij w przycisk 'zapisz'.

 

 

Gratulacje! Udało się Tobie wygenerować link płatniczy. Skopiuj go do schowka po prostu klikając w niego na liście linków płatniczych. Teraz wystarczy tylko dodać go do swojej strony stworzonej w WebWave i odbierać płatności od klientów. Jeśli nie wiesz jak dodawać linki do swojej strony to przeczytaj nasz poradnik na temat przycisków. Link możesz dodać również w elemencie tekstowym (instrukcja, punkt 9) albo w każdym innym elemencie jak np. obraz, ustawiając go odpowiedni w sekcji 'Link' w dolnym panelu edycji po zaznaczeniu takiego elementu.

 

Najlepszy efekt uzyskasz podłączając taki link do przycisku na ładnie zaprojektowanej stronie w WebWave - aplikacji do tworzenia stron www bez kodowania. Efekt może wyglądać np. tak:

 

 

Po kliknięciu w przycisk z linkiem płatniczym użytkownik zostanie przekierowany do panelu płatności PayLane gdzie znajdzie bardzo wiele różnych opcji dokonania zapłaty:

 

PayLane - Pobieraj płatności od swoich klientów

03 stycznia 2017

Wstecz

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

KONTAKT

contact@webwavecms.com

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

PL

EN

RO