Artykuły w kreatorze stron www WebWave
24 czerwca 2015
Siłą funkcji artykułów w kreatorze stron www WebWave jest możliwość oddzielenia treści od formy, w jakiej ta treść jest prezentowana.
15 grudnia 2014
Artykuły można by też nazwać aktualnościami, produktami albo nawet blogiem. Jest to bardzo potężna funkcja kreatora stron www WebWave CMS,
13 stycznia 2015
Kategorie artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwiają posortowanie artykułów według ich tematu i wyświetlanie ich w odpowiednim miejscu na
16 grudnia 2014
Aby dodać pierwszy artykuł na swojej stronie w kreatorze stron internetowych WebWave, będziesz najpierw musiał stworzyć wzór artykułu, aby określić,
17 grudnia 2014
Zastosowanie wzoru artykułu umożliwia oddzielenie formy (tego, jak artykuł wyglądają), od jego treści (tego, co artykuł zawiera - teksty, zdjęcia).

Pozostałe artykuły

Do czego służą artykuły

Artykuły można by też nazwać aktualnościami, produktami albo nawet blogiem. Jest to bardzo potężna funkcja kreatora stron www WebWave CMS, którą wykorzystać można na wiele różnych sposobów. Pierwsze co się wszystkim nasuwa to przede wszystkim pisanie aktualności jako nowości, najnowszych wydarzeń na własnej stronie internetowej. Jest to jednak tylko wierzchołek góry lodowej.

 

Kiedy korzystać z artykułów?

Dlaczego warto korzystać z artykułów?

Przykłady zastosowania artykułów

 

 

 Kiedy korzystać z artykułów?

 

Dzięki artykułom możemy łatwo i szybko tworzyć podstrony, które różnić się będą między sobą jedynie treścią, a nie formą. Oznacza to, że jeśli na Twojej stronie będzie wiele podstron, które będą miały taki sam układ elementów (będą wyglądać tak samo) a różnić się będą jedynie treścią, to tam właśnie warto skorzystać z artykułów. Kolejna sytuacja, kiedy warto skorzystać z artykułów, ma miejsce wtedy, gdy chcemy, aby na jednej ze stron znalazł się swego rodzaju spis treści, który będzie uzupełniał się automatycznie. Do stworzenia takiego spisu treści można wykorzystać element lista artykułów.

 

 

 Dlaczego warto korzystać z artykułów?

 

Z artykułów warto korzystać z bardzo wielu powodów. Przede wszystkim zarządza się nimi znacznie łatwiej niż podstronami. Dzieje się tak, ponieważ dla artykułów mamy do dyspozycji kilka ciekawych narzędzi. Przede wszystkim mowa tutaj o elemencie Lista artykułów. Wykorzystać możemy również sortowaną listę artykułów oraz kategorie. Poza tym, dzięki wzorom artykułów możemy bardzo szybko wprowadzić zmiany we wszystkich artykułach zbudowanych na podstawie danego wzoru.

 

 

 Przykłady zastosowania artykułów

 

Przykładów zastosowań dla artykułów jest bardzo wiele. Zajmiemy się jednak tylko kilkoma najważniejszymi.

 

 

 Nowości

 

Najbardziej oczywisty przykład zastosowania artykułów. Dodajemy na stronie www jedną listę artykułów i jeden wzór artykułów. Opisujemy najnowsze wydarzenia i nowości. 

 

 

 Artykuły

 

Bardziej skomplikowany przypadek. Możemy tutaj zastosować wiele list artykułów i wiele wzorów, aby pisać informacje na wiele różnych tematów i mieć je odpowiednio posortowane. Dla przykładu wszystkie podstrony tworzone w tym poradniku budowane są jako artykuły. Na stronie https://webwavecms.com/Help/SEO umieszczona jest lista artykułów, która wyświetla tylko artykuły z kategorii SEO. Wszystkie artykuły na temat SEO, takie jak: 

 

 

​tworzone są jako artykuły należące do kategorii SEO. Dzięki temu, gdy chcemy dodać nowy artykuł na temat SEO, wystarczy jedynie napisać treść, wybrać dla niej odpowiedni szablon i przyporządkować do kategorii SEO. Gdy napiszemy treść, nie musimy się już martwić, czy artykuł wyświetla się w poprawnym miejscu strony www.

 

 

 Produkty

 

Korzystając z artykułów, możemy również opisywać produkty. Np. jeśli prowadzimy stronę internetową o grach komputerowych, każda gra będzie osobnym produktem, który można opisać w osobnym artykule.

 

 

 Blog

 

Jeśli prowadzimy bloga, również najlepiej będzie nam do tego celu wykorzystać artykuły. Wystarczy wtedy, że wpiszemy treść nowego wpisu, a wyświetli się nam on w odpowiednim miejscu strony www tak posortowany, jak tylko potrzebujemy.

 

Więcej o:

Artykuły

15 grudnia 2014

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
jak stworzyć stronę www fundusze unijne
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj