Podstawy kreatora stron internetowych WebWave

Pozostałe artykuły

Warstwy

Aby zrozumieć, jak w kreatorze stron www WebWave działają warstwy, wyobraźmy sobie kanapkę z szynką i serem. Jeśli ser położymy na szynce, to przez dziury w serze widać szynkę. Jeśli położymy je odwrotnie, sera nie zobaczymy w ogóle. Tak samo jest z warstwami. Im wyżej na liście znajduje się dana warstwa, tym więcej elementów przysłoni element przypisany tej warstwie.

 

Warstwa a element

Zmiana nazwy warstwy

Zmiana kolejności warstw

Ukrycie warstwy

Zaznaczanie wielu warstw

 

 

 Warstwa a element

 

Gdy dodajesz nowy element, tworzona jest też automatycznie dla niego warstwa, z którą jest nierozerwalnie złączony. Zaznaczenie elementu powoduje zaznaczenie warstwy i odwrotnie. Tak samo usunięcie jednego automatycznie usuwa i drugie. 

 

 

 Zmiana nazwy warstwy

 

Domyślne nazwy warstw mogą być mylące. Dlatego możesz dowolnie zmieniać nazwy warstw, żeby było łatwiej Ci się w nich orientować. Aby to zrobić, kliknij dwukrotnie nazwę warstwy na liście warstw i wpisz odpowiednią nazwę. Po wpisaniu wciśnij Enter, aby zatwierdzić zmianę.

 

Dobrym pomysłem jest nadawanie nazw odpowiadających zawartości elementu np. "treść oferty", "zdjęcie śmiesznego kotka", czy "menu główne". Ułatwia to orientację w liście warstw.

 

 

 Zmiana kolejności warstw

 

Aby zmienić kolejność warstw, wystarczy złapać warstwę i przeciągnąć ją w odpowiednie miejsce. Jak w kanapce warstwy znajdujące się wyżej na liście przesłaniają warstwy pod nimi.

 

 

 

 Ukrycie warstwy

 

Aby ukryć warstwę, a tym samym też ukryć element, kliknij symbol oka. Oko zniknie tak samo, jak zniknie ze strony element, który leży na tej warstwie. Ponowne kliknięcie symbolu oka spowoduje pokazanie elementu.

 

 

 

 Zaznaczanie wielu warstw

 

Aby zaznaczyć wiele warstw, wciśnij klawisz Ctrl i zaznacz wybrane warstwy. Aby zaznaczyć wszystkie warstwy w wybranym przedziale, zaznacz jedną warstwę, następnie wciśnij Shift i zaznacz drugą. Wszystkie warstwy pomiędzy tymi dwoma (włącznie) zostaną zaznaczone.

 

 

Więcej o:

Podstawy WebWave CMS

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave- poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj