11 marca 2015
Narzędzia do tworzenia stron internetowych w kreatorze stron www WebWave CMS
24 sierpnia 2016
W kreatorze stron www WebWave  opcja "Animacje pokazania" umożliwiają dodanie animacji do elementów takich jak: tekst, obrazek lub inny element
26 czerwca 2017
Darmowy bank zdjęć w WebWave - kreatorze stron www bez kodowania - to miejsce gdzie znajduje się bardzo wysokiej jakości
11 marca 2015
Dzięki elementowi HTML, CSS, JS otrzymujesz możliwość wstawienia w kreatorze stron www WebWave dowolnego kodu HTML, CSS lub JavaScript. Pozwoli
07 kwietnia 2017
Efekt Ken Burns to nic innego jak wolne powiększanie części obrazu na Twojej stronie internetowej. W WebWave - kreatorze stron
31 stycznia 2017
Efekt paralaksy powoduje, że zdjęcie przesuwa się w pionie asynchronicznie względem reszty strony. Powoduje to, że osoba oglądająca stronę ma
07 sierpnia 2014
W kreatorze stron www WebWave element "Formularz" umożliwia nawiązanie z użytkownikami strony www kontaktu poprzez zadanie im pytania albo poproszenie
12 marca 2015
W kreatorze stron internetowych WebWave CMS element Galeria pozwala dodać do Twojej strony www wygodną dla użytkownika galerie zdjęć. W
27 kwietnia 2018
Interakcje w WebWave - kreatorze stron www bez kodowania -  służą do ukrywania, pokazywania lub zmieniania widoczności wybranych elementów na
11 marca 2015
Element "Komentarze facebook" w kreatorze stron www WebWave daje użytkownikom Twojej strony www możliwość pozostawiania komentarzy za pośrednictwem portalu Facebook.
12 marca 2015
Kształt to podstawowy element w kreatorze stron www WebWave. Dzięki niemu możemy tworzyć proste elementy graficzne, takie jak kwadrat, linia,
12 marca 2015
W kreatorze stron www WebWave lightbox jest bardzo zbliżony funkcjonalnością do galerii zdjęć z tą różnicą, że zdjęcia prezentowane są
13 listopada 2014
Lista artykułów w kreatorze stron www WebWave umożliwia przedstawienie skrótów aktualności w sposób automatyczny. Jest to element o bardzo szerokich
11 marca 2015
W kreatorze stron internetowych WebWave przycisk "Lubię to" umożliwia Twoim użytkownikom polubienie Twojej strony www oraz daje Ci możliwość, wyświetlenia
27 marca 2015
W kreatorze stron www WebWave CMS element Mapa Google pozwoli Ci dodać do Twojej strony mapę, na której wskażesz wybrane
21 lipca 2014
W kreatorze stron www WebWave element Menu umożliwia dodanie na stronie internetowej nawigacji, dzięki której można poruszać się po podstronach.

Pozostałe artykuły

Dzięki elementowi tekst możesz w kreatorze stron www WebWave dodawać na swoją stronę dowolny tekst, a także wzbogacać go o zdjęcia, filmy z YouTube, czy linki. W tym artykule dowiesz się jak zrobić stronę internetową z własnym tekstem.

 

Dodawanie elementu "Tekst" do strony

Dostępne funkcje elementu "Tekst"

 

 

Dodawanie elementu tekst do strony www

 

Element tekst można w kreatorze stron www dodać z menu narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę lub przeciągnąć ją z menu narzędzi na stronę.

 

 

 

Dostępne funkcje elementu tekst

 

Elementowi tekst można nadać dowolny rozmiar. Może mieć cień, przezroczystość i obramowanie. Wszystkie te ustawienia dostępne są w bocznym panelu edycji po zaznaczeniu elementu.

 

Po dwukrotnym kliknięciu elementu lub po zaznaczeniu elementu i kliknięciu przycisku "Edytuj zawartość", możesz edytować jego zawartość. Dodatkowo podczas edycji otwiera się panel, który zawiera dużo przydatnych narzędzi.

 

 

 

Wybór czcionki

 

Pozwala wybrać czcionkę z listy dostępnych czcionek. Jeżeli pośród dostępnych czcionek nie znajdziesz dla siebie odpowiedniej, możesz dodać więcej czcionek.

O tym, jak to zrobić dowiesz się tutaj.

 

Ala ma kota.

 

 

Rozmiar czcionki

 

Pozwala ustalić wysokość czcionki w pikselach.

 

Ala ma kota.

Ala ma kota.

Ala ma kota.

 

 

Kolor tekstu

 

Tutaj możesz wybrać kolor liter i innych znaków.

 

Ala ma kota.

 

 

Kolor tła

 

Ustal kolor tła, na jakim będzie wyświetlana litera. Nie jest to kolor tła dla całego elementu, a jedynie tła pod pojedynczym znakiem.

 

Ala ma kota.

 

 

Cień tekstu

 

Ustal kolor, wielkość i położenie cienia, jaki rzuca tekst.

 

Ala ma kota.

 

 

Pogrubienie

 

Jeżeli chcesz, aby część tekstu wyróżniała się na stronie www, możesz to zrobić właśnie za pomocą tego narzędzia. Wybrany tekst będzie grubszy od zwykłego tekstu.

 

Ala ma kota.

 

 

Kursywa

 

Kolejny sposób na wyróżnienie tekstu. Tekst będzie delikatnie pochylony w prawą stronę. Ta opcja jest często wykorzystywana, gdy przytacza się cytat.

 

Ala ma  kota.

 

 

Podkreślenie

 

Pozwala wyróżnić tekst, dodając do niego linię podkreślającą.

 

Ala ma kota.

 

 

Przekreślenie

 

Przydatne, gdy chcesz zaznaczyć, że coś zostało zmienione w tekście. Po prostu przekreśla zaznaczony tekst poziomą kreską przez jego środek.

 

Ala ma kota psa.

 

 

Style formatujące

 

Pozwala wybrać style tekstu z list dostępnych stylów. Dzięki wybraniu stylu dla tekstu, gdy postanowisz wprowadzić zmianę na całej stronie, np. zmiana koloru, rozmiar lub czcionkę, możesz to bardzo szybko zrobić, zmieniając styl.

Więcej o stylach dowiesz się tutaj.

 

 

Wyrównanie tekstu

 

Dobrze znana opcja z edytorów tekstu takich jak Word. Pozwala ustalić, jak tekst ma się układać w elemencie. Poszczególne fragmenty tekstu możesz ułożyć w różny sposób. Te opcje możesz wykorzystać także dla zdjęć i filmów wstawionych do elementu tekst. Dostępne możliwości to:

 

 • Do lewej - wyrówna elementy do lewej strony.
 • Wyśrodkuj - wyrówna tekst tak, aby środek każdej linii znajdował się w środku elementu.
 • Do prawej - wyrówna elementy do prawej strony.
 • Wyjustuj - wyrówna tekst do lewej, a gdy wypełnisz linię tekstu, zadba o to, aby tekst wyrównał się również do prawej strony, uwaga może zwiększyć odstępy między słowami.

 

Ala ma kota.

Ala ma kota.

Ala ma kota. 

 

 

Lista numerowana

 

Pozwala stworzyć listę, na której kolejne fragmenty tekstu mają kolejne numery.

 

 1. jeden

 2. dwa

 3. trzy

 

 

Lista wypunktowana

 

Kiedy nie chcesz nadawać fragmentom tekstu numerów, ale nadal chcesz je wypisać jako listę, lista wypunktowana jest właśnie dla Ciebie.

 

Lista zakupów:

 • piwo

 • ser

 • jajka

 • piwo

 • chleb

 • piwo

 

 

Zmniejsz/zwiększ wcięcie

 

Gdy w liście chcesz dodać podlistę, możesz to zrobić, właśnie zwiększając wcięcie.

 

 1. jeden

  1. jeden a

  2. jeden b

 2. dwa

 3. trzy

 

 

Wstaw/edytuj odnośnik

 

Odnośniki inaczej zwane łączami lub popularnie linkami to podstawa działania internetu. Dzięki tej opcji możesz uczynić fragment swojego tekstu linkiem. Możesz wybrać, czy link ma się otworzyć w tej samej karcie, czy też w nowej.  A może ulubione przez wszystkich wyskakujące okno? 

Użytkownik po kliknięciu zostanie przekierowany na wskazaną przez Ciebie stronę. Wygląd tekstu zmieni się zgodnie ze stylem, jaki jest ustalony dla odnośników na Twojej stronie.

 

Tutoriale WebWave

 

 

Usuń odnośnik

 

Usuwa odnośnik z zaznaczonego tekstu. Wygląd tekstu wraca do poprzedniego stylu.

 

 

Wstaw/edytuj kotwicę

 

Dodaje na stronie www kotwicę. Jest to element niewidoczny dla użytkownika. Do kotwicy możesz tworzyć odnośnik, który przeniesie Cię w tekście dokładnie tam, gdzie ona jest. Przydatne przy tworzeniu spisów treści, w które użytkownik może kliknąć, takich jak ten na początku tego artykułu.

 

 

Obrazek

 

Pozwala dodać zdjęcie z Menadżera plików wewnątrz tekstu.

 

 

Załącznik wideo z YouTube

 

Możesz dodać do swojego tekstu dowolny film wideo z portalu YouTube. Po kliknięciu tej opcji otwiera się okno, gdzie możesz ustalić szczegóły dotyczące dodanego filmu, takie jak rozmiar okna, czy auto odtwarzanie.

 

 

Tabela

 

Klikając w tę opcję, możesz utworzyć w tekście tabelę. Po kliknięciu zobaczysz okno, które pozwoli Ci ustalić liczbę wierszy i kolumn. Jeżeli w trakcie pisania okaże się, że tabela jest za mała, nie martw się, możesz edytować już dodaną tabelę. Robisz to, klikając na nią prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednie opcje.

 

polski

angielski

ja

me

ty

you

 

 

Wstaw poziomą linię

 

Dodaje do tekstu poziomą linię, na całą szerokość pola tekstowego.

 


 

 

Wstaw znak specjalny

 

Z menu, które otworzy się po kliknięciu, możesz dodać różne znaki, niektóre z nich nie są dostępne poprzez klawiaturę.

 

Np. ® lub ©

 

 

Wstaw film HTML5

 

Możesz dodać do swojego tekstu dowolny film z menadżera plików. Po kliknięciu tej opcji otwiera się okno, gdzie możesz ustalić szczegóły dotyczące dodanego filmu, takie jak rozmiar okna, czy autoodtwarzanie.

 

 

Usuń formatowanie

 

Pozwala usunąć z tekstu wcześniej dodane style, wygląd tekstu zostanie przywrócony do takiego, jaki jest domyślnie ustawiony na Twojej stronie.

 

 

Pokaż bloki

 

Pokazuje bloki HTML, z jakich składa się Twój tekst. Jest to jedynie funkcja informacyjna dla Ciebie, użytkownik nigdy tego nie zobaczy.

 

 

Szablony

 

Pozwala ustalić wygląd zawartości pola tekstowego na podstawie dostępne szablony. Nie ma nic wspólnego z szablonem strony, o którym możesz przeczytać tutaj.

 

 

Źródło dokumentu

 

Pokazuje w oknie, jak wygląda aktualnie edytowane pole tekstowe w formie kodu HTML. Jeśli znasz język HTML, możesz edytować tekst w takim trybie.

 

 

Transform Text to Uppercase

 

Zamienia cały zaznaczony tekst na wielkie litery.

 

 

Transform Text to Lowerase

 

Zamienia cały zaznaczony tekst na małe litery.

 

 

Capitalize Text

 

Zamienia pierwsze litery każdego słowa w zaznaczonym tekście, na wielkie litery, a wszystkie pozostałe na małe.

 

 

Transform Text Switcher

 

Kolejne kliknięcia na ten przycisk zmieniają zaznaczony tekst zgodnie z trzema wcześniejszymi opcjami. Po kolei klikając, uzyskamy więc efekt:

po pierwszym kliknięciu: to Uppercase

po drugim kliknięciu: to Lowercase

po trzecim kliknięciu: Capitalize

po czwarty kliknięciu: to Uppercas

itd.

 

 

Menadżer plików

 

Ostatni przycisk pozwala Ci wejść do menadżera plików.

Tekst

Więcej o:

Narzędzia do tworzenia stron www

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona została stworzona w WebWave

Jak zrobić stronę internetową w kreatorze stron www WebWave - poradnik

PRODUKT

FIRMA

POMOC

KONTAKT

 

contact@webwavecms.com

 

+48 731 395 898

Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.

kreatora stron www webwave logo
jak stworzyć stronę www fundusze unijne
Powrót do spisu treści o kreatorze stron www WebWave CMS

  Spis treści

Podstawy WebWave

Narzędzia WebWave

Pozycjonowanie i SEO

Artykuły

Zarządzanie treścią - CMS

Tutoriale Video

Zaawansowane triki

Marketing internetowy

Konto Agency

RWD

Domena

Administracja

Poczta

  Spis treści

WebWave CMS - logo

Zarejestruj

Zaloguj

Zarejestruj