Porozmawiaj z nami na czacie

Zapytaj w grupie na Facebooku

Brakuje funkcji w WebWave?

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania?

Dzięki elementowi tekst możesz w kreatorze stron www WebWave dodawać na swoją stronę dowolny tekst, a także wzbogacać go o zdjęcia, filmy z YouTube, czy linki. W tym artykule dowiesz się jak zrobić stronę internetową z własnym tekstem.

 

Dodawanie elementu "Tekst" do strony

Dostępne funkcje elementu "Tekst"

 

 

Dodawanie elementu tekst do strony www

Element tekst można w kreatorze stron www dodać z menu narzędzi po lewej stronie edytora. Wystarczy kliknąć odpowiednią ikonę lub przeciągnąć ją z menu narzędzi na stronę.

 

 

 

Dostępne funkcje elementu tekst

Elementowi tekst można nadać dowolny rozmiar. Może mieć cień, przezroczystość i obramowanie. Wszystkie te ustawienia dostępne są w bocznym panelu edycji po zaznaczeniu elementu.

 

Po dwukrotnym kliknięciu elementu lub po zaznaczeniu elementu i kliknięciu przycisku "Edytuj zawartość", możesz edytować jego zawartość. Dodatkowo podczas edycji otwiera się panel, który zawiera dużo przydatnych narzędzi.

 

 

Wybór czcionki

Pozwala wybrać czcionkę z listy dostępnych czcionek. Jeżeli pośród dostępnych czcionek nie znajdziesz dla siebie odpowiedniej, możesz dodać więcej czcionek.

O tym, jak to zrobić dowiesz się tutaj.

Ala ma kota.

 

Rozmiar czcionki

Pozwala ustalić wysokość czcionki w pikselach.

Ala ma kota.

Ala ma kota.

Ala ma kota.

 

Kolor tekstu

Tutaj możesz wybrać kolor liter i innych znaków.

Ala ma kota.

 

Kolor tła

Ustal kolor tła, na jakim będzie wyświetlana litera. Nie jest to kolor tła dla całego elementu, a jedynie tła pod pojedynczym znakiem.

Ala ma kota.

 

Cień tekstu

Ustal kolor, wielkość i położenie cienia, jaki rzuca tekst.

Ala ma kota.

 

Pogrubienie

Jeżeli chcesz, aby część tekstu wyróżniała się na stronie www, możesz to zrobić właśnie za pomocą tego narzędzia. Wybrany tekst będzie grubszy od zwykłego tekstu.

Ala ma kota.

 

Kursywa

Kolejny sposób na wyróżnienie tekstu. Tekst będzie delikatnie pochylony w prawą stronę. Ta opcja jest często wykorzystywana, gdy przytacza się cytat.

Ala ma  kota.

 

Podkreślenie

Pozwala wyróżnić tekst, dodając do niego linię podkreślającą.

Ala ma kota.

 

Przekreślenie

Przydatne, gdy chcesz zaznaczyć, że coś zostało zmienione w tekście. Po prostu przekreśla zaznaczony tekst poziomą kreską przez jego środek.

Ala ma kota psa.

 

Style formatujące

Pozwala wybrać style tekstu z list dostępnych stylów. Dzięki wybraniu stylu dla tekstu, gdy postanowisz wprowadzić zmianę na całej stronie, np. zmiana koloru, rozmiar lub czcionkę, możesz to bardzo szybko zrobić, zmieniając styl.

Więcej o stylach dowiesz się tutaj.

 

Wyrównanie tekstu

Dobrze znana opcja z edytorów tekstu takich jak Word. Pozwala ustalić, jak tekst ma się układać w elemencie. Poszczególne fragmenty tekstu możesz ułożyć w różny sposób. Te opcje możesz wykorzystać także dla zdjęć i filmów wstawionych do elementu tekst.

Dostępne możliwości to:

 • Do lewej - wyrówna elementy do lewej strony.
 • Wyśrodkuj - wyrówna tekst tak, aby środek każdej linii znajdował się w środku elementu.
 • Do prawej - wyrówna elementy do prawej strony.
 • Wyjustuj - wyrówna tekst do lewej, a gdy wypełnisz linię tekstu, zadba o to, aby tekst wyrównał się również do prawej strony, uwaga może zwiększyć odstępy między słowami.

 

Ala ma kota.

 

Ala ma kota.

 

Ala ma kota.

 

Lista numerowana

Pozwala stworzyć listę, na której kolejne fragmenty tekstu mają kolejne numery.

 1. jeden

 2. dwa

 3. trzy

 

Lista wypunktowana

Kiedy nie chcesz nadawać fragmentom tekstu numerów, ale nadal chcesz je wypisać jako listę, lista wypunktowana jest właśnie dla Ciebie.

Lista zakupów:

 • piwo

 • ser

 • jajka

 • piwo

 • chleb

 • piwo

 

Zmniejsz/zwiększ wcięcie

Gdy w liście chcesz dodać podlistę, możesz to zrobić, właśnie zwiększając wcięcie.

 1. jeden

  1. jeden a

  2. jeden b

 2. dwa

 3. trzy

 

Wstaw/edytuj odnośnik

Odnośniki inaczej zwane łączami lub popularnie linkami to podstawa działania internetu. Dzięki tej opcji możesz uczynić fragment swojego tekstu linkiem. Możesz wybrać, czy link ma się otworzyć w tej samej karcie, czy też w nowej.  A może ulubione przez wszystkich wyskakujące okno? 

Użytkownik po kliknięciu zostanie przekierowany na wskazaną przez Ciebie stronę. Wygląd tekstu zmieni się zgodnie ze stylem, jaki jest ustalony dla odnośników na Twojej stronie.

Tutoriale WebWave

 

Usuń odnośnik

Usuwa odnośnik z zaznaczonego tekstu. Wygląd tekstu wraca do poprzedniego stylu.

 

Wstaw/edytuj kotwicę

Dodaje na stronie www kotwicę. Jest to element niewidoczny dla użytkownika. Do kotwicy możesz tworzyć odnośnik, który przeniesie Cię w tekście dokładnie tam, gdzie ona jest. Przydatne przy tworzeniu spisów treści, w które użytkownik może kliknąć, takich jak ten na początku tego artykułu.

 

Obrazek

Pozwala dodać zdjęcie z Menadżera plików wewnątrz tekstu.

 

Załącznik wideo z YouTube

Możesz dodać do swojego tekstu dowolny film wideo z portalu YouTube. Po kliknięciu tej opcji otwiera się okno, gdzie możesz ustalić szczegóły dotyczące dodanego filmu, takie jak rozmiar okna, czy auto odtwarzanie.

 

Tabela

Klikając w tę opcję, możesz utworzyć w tekście tabelę. Po kliknięciu zobaczysz okno, które pozwoli Ci ustalić liczbę wierszy i kolumn. Jeżeli w trakcie pisania okaże się, że tabela jest za mała, nie martw się, możesz edytować już dodaną tabelę. Robisz to, klikając na nią prawym przyciskiem myszy i wybierając odpowiednie opcje.

 

polski

angielski

ja

me

ty

you

 

 

Wstaw poziomą linię

Dodaje do tekstu poziomą linię, na całą szerokość pola tekstowego.


 

 

Wstaw znak specjalny

Z menu, które otworzy się po kliknięciu, możesz dodać różne znaki, niektóre z nich nie są dostępne poprzez klawiaturę.

Np. ® lub ©

 

Wstaw film HTML5

Możesz dodać do swojego tekstu dowolny film z menadżera plików. Po kliknięciu tej opcji otwiera się okno, gdzie możesz ustalić szczegóły dotyczące dodanego filmu, takie jak rozmiar okna, czy autoodtwarzanie.

 

Usuń formatowanie

Pozwala usunąć z tekstu wcześniej dodane style, wygląd tekstu zostanie przywrócony do takiego, jaki jest domyślnie ustawiony na Twojej stronie.

 

Pokaż bloki

Pokazuje bloki HTML, z jakich składa się Twój tekst. Jest to jedynie funkcja informacyjna dla Ciebie, użytkownik nigdy tego nie zobaczy.

 

Szablony

Pozwala ustalić wygląd zawartości pola tekstowego na podstawie dostępne szablony. Nie ma nic wspólnego z szablonem strony, o którym możesz przeczytać tutaj.

 

Źródło dokumentu

Pokazuje w oknie, jak wygląda aktualnie edytowane pole tekstowe w formie kodu HTML. Jeśli znasz język HTML, możesz edytować tekst w takim trybie.

 

Transform Text to Uppercase

Zamienia cały zaznaczony tekst na wielkie litery.

 

Transform Text to Lowerase

Zamienia cały zaznaczony tekst na małe litery.

 

Capitalize Text

Zamienia pierwsze litery każdego słowa w zaznaczonym tekście, na wielkie litery, a wszystkie pozostałe na małe.

 

Transform Text Switcher

Kolejne kliknięcia na ten przycisk zmieniają zaznaczony tekst zgodnie z trzema wcześniejszymi opcjami. Po kolei klikając, uzyskamy więc efekt:

po pierwszym kliknięciu to - Uppercase

po drugim kliknięciu to - Lowercase

po trzecim kliknięciu to - Capitalize

po czwarty kliknięciu to - Uppercas

itd.

 

Menadżer plików

Ostatni przycisk pozwala Ci wejść do menadżera plików.

Tekst

31 grudnia 2017

Wstecz

Ta strona została stworzona w całości przy użyciu naszego kreatora stron www WebWave. Na tej stronie wykorzystujemy ciasteczka. Dowiedz się więcej.

POZNAJ NAS BLIŻEJ W SIECI

MATERIAŁY

WEBWAVE

DLA KLIENTÓW

OFERTA

KREATOR

Porozmawiaj z nami na czacie.

KONTAKT

contact@webwavecms.com
tel. +48 731 395 898

PANEL WEBMASTERA

ZACZNIJ TERAZ

Kreator stron www WebWave umożliwia tworzenie stron www z pełną swobodą. Strony internetowe możesz tworzyć zaczynając od czystej karty lub wykorzystując szablony www. Strona internetowa za darmo? To łatwe - zacznij już teraz.

Nie udało Ci się znaleźć rozwiązania problemu? Skontaktuj się z nami poprzez chat online lub zapytaj na naszej grupie na Facebooku.

 

Masz pomysł na nową funkcjonalność?  Koniecznie podziel się nim z innymi.

 

PANEL WEBMASTERA

LOGOWANIE

ZACZNIJ TERAZ